Šokantne slike iz Banjaluke, stotine radnika BEMA u autobusima!

Poslanik u NSRS Draško Stanivuković objavio je na društvenim mrežama video klip ispred jedne banjalučke fabrike na kojem se vidi da stotine radnika nakon završene smjene ulaze u autobuse u kojima je velika gužva.

Republika Srpska 23.03.2020 | 21:07
Šokantne slike iz Banjaluke, stotine radnika BEMA u autobusima!

– Da li se svi pridržavamo mjera? Da li treba broj radnika redukovati ili broj putnika u autobusima ograničiti?

Nadležni treba da o ovome pod hitno razmisle, kako ne bismo imali veći štetu od koristi...

Platu je teško zaraditi. Plate još teže obezbjediti. Zdravlje najteže sačuvati. Vođeni ovim činjenicama, mjere borbe protiv virusa korona treba da idu u ovom pravcu, rekao je Stanivuković.

 
(Banjalukadanas)

Komentari / 84

Ostavite komentar
Name

Alumina

23.03.2020 21:26

Isto tako je i u Zvorniku u Alumini. Nikoga nije briga za narod samo da oni pune svoje dzepove.

ODGOVORITE
Name

Nostradamus

23.03.2020 21:44

Treba javiti Dodiku covjek ne zna sta se radi ma on ce to rijesiti.Donosi rakiju a ona je upravo za ove uslove dobro dezinfikciono sredstvo.

Name

re

23.03.2020 22:01

A u Gradisci hapse sirotinju gastabajtere koji su morali da pobjgnu trbuhom za hljebom iz opljackane i razorene zemlje krenuli svojim kucama i po ovoj zimi ih vode u neuslovne satore gde ce da se svi razboledovoljno je jedanz arazen da bude i svi u neuslovnim satorima ce biti zarazeni

Name

Igor

23.03.2020 22:16

Glasajate za Milorada i Biserku .

Name

Made in Canada

23.03.2020 23:04

Drže se preporuke da jedu bijeli luk i piju šljivovicu i ne boje se korona virusa.

Name

Peđa

24.03.2020 00:58

Ja bih samo ako se može da pozdravim Mileta Dodika i podržim kao i svu vlast. Hvala vam što se borite, narod je uz vas. Pobjedićemo sve nedaće kao i uvijek do sada. Živjela Republika Srpska, živio srpski narod i svi ostali koji vole ovu državu i poštuju njen Ustav

Name

Re Pedja

24.03.2020 06:45

sad ga i ti zeznu, Ustav ne spominji jer ga prvi Rudonja ne postuje. Ostalo sto si naveo: kradja, laganje, otimacina pod plastom patriotizma, to je OK, pare ionako nisu za sirotinju.

Name

Dragan

24.03.2020 07:06

Sta pričaš čoveče,šatori su uslovni, sve imaju kao u kući.Kuda su krenuli kad su vidjeli da se za takve spremaju šatori,ako im nepase.Najbolje da ih puste da nas sve zaraze...jesmo lud narod,pa ništa nam nevalja..

Name

SRP

24.03.2020 07:34

Tako je u citavom kapitalistickom lopovskom svijetu. Samo ovi ovdje idu i korak dalje pa postavljaju jos i satore kao da smo stoka a nisu satori samo za gastarbajtere nego iza vozace kamiona koji po 15 dana putuku da bi dopremili neku robu koje ovdje naravno nema. A mile ih strpa u sator.

Name

Rale

24.03.2020 08:08

U TAXI SMIJE SAMO JEDNO SJESTI OZADA, A VIDI OVO, DA LI VISKOVIC HOCE POGLEDATI OVO.

Name

Gaga

24.03.2020 09:02

Pun pogodak sto je Stanivukovic otisao da jos jednom dokaze sta rade kriminalci.

Name

Vladimir za Re

24.03.2020 22:21

Inace su tamo stanovali u uslovnim prostorijama, po 5 u maloj sobi. Kada im je Evropa toliko dobra sto se nisu zadrzali u njoj? Zasto su se vratili umjesto da ostanu raditi i zaradjivati zbog cega su i otisli.

Name

Zoran

23.03.2020 21:30

JAD I TUGA . Gazde i Vlast rade zajedno .Jadan ovaj bijedni Narod sa Njima i Korona-Virusom.

ODGOVORITE
Name

Re

23.03.2020 21:39

Kad se tajkun brine za radnike

Name

Trebinje.

23.03.2020 21:42

Isto je tako kod kneza u trebinju. Radi se druga I treca smjena.

Name

Gardista

23.03.2020 21:56

Ovde su primorani da rade zajedno.Ako ih zatvore,onda je red da nadoknade stetu koju ce fabrika pretrpeti zbog toga,a s obzirom da ne mogu nadoknaditi ni pola plate ovim radnicima,jer nemaju marke u budzetu,ne znam sta vas ovo cudi.

Name

Nikola

23.03.2020 22:06

DRASKO KUPI RESPIRATOR PUSTI SIROTINJU. NA NJENU MUKU NECE KORONA.

Name

Nostradamus

24.03.2020 13:12

Upravo tako Gardista.

Name

gg

23.03.2020 21:39

Svašta!!!

ODGOVORITE
Name

Gaga

24.03.2020 09:00

Upravo sam razmisljala kako Bema moze da radi.Ali mogu kriminalci da rade sve.I cak po svaku cijenu da se toliko zena razboli to kriminslce ne zanima.Moraju da zarade ta njih da oni imaju .A jadan narod neka umire i od gladi i virusa.

Name

Miloš

23.03.2020 21:42

To za njega ne važi zabrana. Šta traži u autobusu da pokupi virus i proširi dalje.

ODGOVORITE
Name

Maja

24.03.2020 00:05

Mnogo je nas sto radimo tamo i nista nam ne fali. Otvorite fabriku i zovite da predjemo.

Name

Banjaluka

23.03.2020 21:43

KONTROLISE LI IKAKAVA INSPEKCIJA ZDRAVLJE RADNICA U MARKETIMA ???

ODGOVORITE
Name

Si

23.03.2020 22:16

Ma ko ce mi zoveme 5 puta epidemiolosku sluzbu komunalnu policiju niko da mrdne. Komsija dosao iz Crne gore covjek kaslje stariji krece se a ima zabranu jer stariji od 65 nije im dozvoljeno kretanje. Jos prica daih je zet sproveo na izlazu Crne gore i BiH.slobodno se krece. Tamo da znate

Name

Borba

23.03.2020 21:43

Borba protiv Korone do poslednjeg radnika

ODGOVORITE
Name

Davor Petković

23.03.2020 21:43

A na ATV članak kako je Draško i njegovi napali portira Beme 😂

ODGOVORITE
Name

MiloŠ

23.03.2020 21:56

Tako je, nigdje ove situacije https://www.atvbl.com/vijesti/hronika/radnik-obezbjedjenja-beme-napadnut-ispred-fabrike-23-3-2020

Name

Re Milos

23.03.2020 22:01

Sada ce mu opet tuzbu po obicaju podneti.

Name

Ljiljana Šušnjar

23.03.2020 21:44

Strasno, pa sta je to? Tu ni maske nista nevrede. Kako se neko nije pobrinuo za prevoz narodu. 😡😠

ODGOVORITE
Name

Dalibor Vuković

23.03.2020 21:45

Izrabljivač ----tvornica obuće Bema koja radi sa Italijanima!? Ims li gore?

ODGOVORITE
Name

Modrica

23.03.2020 22:13

Alfa modrica isto tako .

Name

Bema

27.03.2020 18:22

Ima nas u bemi 800 radnika svi radimo zajeno idemo istim busom briga njega za siritinjo samo puni svoje đepove vjasti nikakve nema treba je nas pusti na godisnji 15 dana imamo starog godisnjeg propalo je sve

Name

Marica Nikolić

23.03.2020 21:46

A taksi vozi samo po jadno. Koja logiga!?

ODGOVORITE
Name

Kovač

23.03.2020 21:46

Taj narod nije normalan!?

ODGOVORITE
Name

bobi

23.03.2020 21:46

A malo (veliko) gov.o sunja po gradu nebi li ulovio koji poen.U karantin strpati to smece.

ODGOVORITE
Name

Re bobi

23.03.2020 21:49

Eto ti prevozi po jednog putnika u vozilu,pa se sunjaj

Name

Trebinje

23.03.2020 21:49

U trebinju radi knezova fabrika

Name

Bane

23.03.2020 21:52

Re Bobi, Ako je on za karantin, ti si očigledno za ludnicu i to onu zatvorenog tipa, sektašu....

Name

Rale

23.03.2020 21:54

Njega bi u karanten a sirotinju da dobije virus. Bravo narode tako stitite jedni druge.

Name

re bobi

24.03.2020 05:01

Nije ovo nikakav poen.Da vidimo sta ce sada preduzeti komunalna policija,republicka zdravstena inspekcija,MUP.

Name

!!!!

23.03.2020 21:48

Jebem ti sumpor pa jel ovo normalno...ko ovce ih guraju u tor pa ko se zarazi njegov problem... nevjerovatno koja beskrupuloznost

ODGOVORITE
Name

Đorđe

23.03.2020 21:51

"Nenada Stevandića u vanrednom stanju i policijskom času Dodik nagradio i imenovao za šefa nekakvog tima za praćenje mjera u sprečavanju širenja korona virusaao" Vukanović sa svog sajta. Pogledajte ovo: http://nebojsavukanovic.info/nikad-iz-crvenog-kombija-i-sluzbe/ . A možda bi Vam trebalo i ovo: https://www.youtube.com/watch?v=lyrfEPzEXeM , pa Vi vidite zažto je Orić Naser oslobođen. možda je povezano...

ODGOVORITE
Name

Di

23.03.2020 22:31

Pa na osnov ovih Jadnih i glupih, javni sektor će sebi da isplati plate. Imaju li te žene djecu i porodice. Čitaju li one išta. Ako nemaju šta da jedu neka kažu. Svaka prava država ima neki socijalni program ili robne rezerve. Bože pomozi da dođemo pameti.

Name

Xl

23.03.2020 21:51

Dal ovo gleda gradonacelnik Banja Luke? Reagujte ljudi ko Boga vas molim!

ODGOVORITE
Name

seljak

24.03.2020 06:57

Druge drzave zabranjuju hodanje vise od dvoje zajedno ako nisu iz iste kuce. Prilikom kupovine razmak 1,5m u autobus nema mogucnosti prici vozacu a mi sve znamo a bice nam gore nego italijanima, Kad bude dnevno do hiljadu umrlih i da na sahranu ne vise od 6 osoba ili kad radnici u bolnici moraju odluciti kome ce prikljuciti kisik a koga ce otpisati itd.itd. a nasi promi nek onda uzivaju.

Name

šeprtlja

23.03.2020 21:53

nebi mu ja usao u taj autobus, radije otkaz

ODGOVORITE
Name

RE BOBI

23.03.2020 21:56

Koliko si placen da branis ove izrabljivace?

ODGOVORITE
Name

Srbac

23.03.2020 21:58

I kod nas je tako Devic, kolektor, perutnina...ma zaboli njih za radnika. bitno da proizvodnja ne staje, a vec govore da ce smanjiti plate jer nemaju gdje prodati robu. Nek su ovi iz fotelja zasticeni,a radnika ima na birou?!

ODGOVORITE
Name

VRS

23.03.2020 22:04

e moj narode

ODGOVORITE
Name

X

23.03.2020 22:48

Potrebno je samo kontrolisati i pratiti zdravstveno stanje radnika. Od njih nikome nije interes da sjedi kuci i gleda od cega ce prezivjeti jer oni nisu "zaradili" milione kao ovaj iz PDP pa ne mora nista raditi.

Name

Re

25.03.2020 15:57

Covjece, jesi li ti svjestan sta govoris? Po tvom bi svi trebali da rade i da se ponasaju kao da nema epidemije. Jesi li cuo za Italiju?

Name

Gg

23.03.2020 22:26

Drasko pusti narod da radi

ODGOVORITE
Name

Re

23.03.2020 22:44

Eeee sramoto najblizi ti tamo radili dabogda.

Name

Rale

24.03.2020 07:27

Pa vlast je rekla kako se ponasati jer je opasno biti zajedno,i kad covjek hoce pomogne sirotinji vi njega napadate. Ja bih sad mjesto njega otiso kuci odmarati se pa uzivajte.

Name

Ogorcena

23.03.2020 22:51

PA ON JE DODIKOV PRELETAC MOZE STA HOCE ZA NJIH ZAKON NEVRIJEDI NI U OVIM OVAKVIM USLOVIMA STO ON MORA RADITI KAKAV INTERES ZA DRZAVU

ODGOVORITE
Name

Re

23.03.2020 23:24

Ne preletac , nekako mu ljepse stoji naziv papak.

Name

Trebinje.

24.03.2020 07:06

Vazi li policijski cas za kneza I za njegove radnike

Name

Milutin

24.03.2020 03:18

Sramota sta radi Dodik i Njegova Brutalna Policiska Vlast.BEMA MORA DA RADI JER JE ON VLASNIK BEME 100 POSTO.

ODGOVORITE
Name

Kljuc

24.03.2020 09:04

Eto vam vlasti tjeraju narod da umiru.

Name

Boki

24.03.2020 09:56

Ne lupaj gluposti, nije gosp Dodik ni 0,1% vlasnik Beme. Vlasnici Beme su dva Slovenca i gosp Umicevic ima nesto akcija,toliko da znas da ne siris dezinformacije. A to sto Bema radi, u ovoj situaciji i bez minimum uslova,to je van svake pameti i ne sluzi na čast ni vlasnicima( citaj gazdama) kojima je samo bitan profit,a ni ljudima iz vlasti koji su zaduzeni da sprivode mjere zastite i sirenja corina virusa.

Name

Briga

24.03.2020 06:09

Ljudi ovo ne valja tako su se ponasalispanci i talijani pa vidi sad sta se desava treba sacuvati zdravlje i zivote pa tada nastaviti raditi. Jeste li svjesni da ne daj boze dode do veceg broja oboljelih da mi nemamo kapacitete da ih lijecimo .zamislite da se moze i vas neko i vi svi razboljwti tako gledajte

ODGOVORITE
Name

Otam

24.03.2020 17:29

Ako su slovenci vlanici nije ni cudo da rade,boli slovence k.....ac za narod to mora vlast uredit

Name

Ja sam

24.03.2020 06:10

Sve je istro BAGRA, PROFITERI, BEZ IMALO KARAKTERA ONI NE ZNAJU STA IH CEKA A KAD SE BUDE RADILO O NJIMA ONDA DA MI JE BITI BLIZU: PROPAST!

ODGOVORITE
Name

IstocnoSarajevo111

24.03.2020 07:01

SRAMOTA!!!

ODGOVORITE
Name

Darko

24.03.2020 07:19

Strašno šta se dešava! Imaju li te radnice muževe da ih zaštite od ove pojave ili je tacno da se tamo svašta dešava!

ODGOVORITE
Name

Doktor

24.03.2020 07:22

OVO JE STRASNO, HOROR ZA VIDITI.. EE NESRETNE DRZAVE NEBILO NI NJE NI NAS DABOGDA!!!

ODGOVORITE
Name

NADA

24.03.2020 07:38

U PRAVU JE DRAŠKO. JUTROS JE JEDINICA PRVA VOZILA U 06,15 IZ MAĐIRA ZNAČI 06,30 PRED POŠTOM PUNA KAO SARDINA.SRAMOTA ZNAMO MI DA MORAMO RADITI I RADIMO ALI ZAR SE NE MOŽE UVESTI JOŠ DVA AUTOBUSA DA PREVOZE RADNIKE. SVI PUTNICI SU RADNIC I KLINČKOG CENTRA

Name

NAROD

24.03.2020 07:42

BRIGA GRADONAČELIKA ZA NARODOM NJEGA VOZE GDJE GOD TEBA SA MASKOM,RUKAVICAMA I DEZINFEKCIONIM SREDSTVOM. I DANAS ĆE BITI JUČE

Name

Taxi

24.03.2020 08:52

Zašto taxisti rade a treba metar razmaka između ljudi po pravilu da bude. Koji taksista ima vozilo koje omogućava taj razmak? Drugo koga da vozaju 90% posto stanovništva u kućama. Ali će im država razrezati porez to je bitno. Apel da se taxisti oslobode rada dok traje ovaj haos.

ODGOVORITE
Name

KAKO

24.03.2020 09:40

Za BEMU nevaži zabrana okupljanja?

ODGOVORITE
Name

Rr

24.03.2020 10:13

Pa i italijani su do juce radili a sada niko

ODGOVORITE
Name

Boki

24.03.2020 10:18

Pa od kada je uspostavljena, u Bemu u Banjaluci idu raditi žene koje nigdje ništa ne uspiju da pronađu, pa koliko maltretiranja izdrže. Uslovi rada tamo su opštepoznati u Banjaluci, od izlaganja hemikalijama, maltretiranja itd... tamo samo muka otjera nekoga. Naravno, dotični gazda je često "privrednik godine", ali to su moderne ideje privrednika, nekada se to zvao robovlasnik.

ODGOVORITE
Name

Freca bianca

24.03.2020 16:06

Radim u Italiji gradski prevoz neradi zbog sigurnosti gradana,a to u Banja Luci je ziva bomba koja ce nazalost da eksplodira u brzo vrijeme.Braco probudite se postujte zakonske naredbe da pomognemo sami sebi a i onima koi nas poslije moraju da lijece POGLEDAJTE GRAD U ITALIJI BERGAMO vojska vozi mrtve osobe.Puno zdravlja od srca svima cao.

ODGOVORITE
Name

Gordana Strbac

24.03.2020 16:07

Tvornica obuce, da radi smijesno. Ako se jedna osoba zarazi, zarazeno je 200 osoba, to je smijesno stvarno. DRASKO IMAS PODRSKU, BORIS S

ODGOVORITE
Name

Gordana Strbac

24.03.2020 16:08

Tvornica obuce da radi, ako se jedna osoba zarazi, zarazice se jos 200 osoba. Ko ce da odgovara za to... Drasko se bori da ste zdravi vi mu se ismijavate, sramotaa

ODGOVORITE
Name

Мирко

24.03.2020 19:18

Па господин директор је изјавио да нема репроматеријала са чим онда раде, види се да се придржавају минимум заштите тј, носе маске још ако имају нека средства за дезинфекцију добро је. У превозу јесте мало гужва али реално и у марјетима је данас било прилично густу. Напољу веје, дува, пада и гледали су да није превише људи у истом али реално јесте. Можда Бема треба да смањи број радника по смени или држава да забрани рад.

ODGOVORITE
Name

Niko

25.03.2020 01:26

Jadna sirotinja..Pa te maske nista ne znace..Stavili maske I navali jedno uz drugo..Koji nacin da se corona suzbije..Nigdje veze.Toliko o brizi gradjana.Hmmm.Samo suplju udaraju tj lazu..

ODGOVORITE
Name

Dragan

25.03.2020 07:33

Kakav je to autobus gdje stane stotine putnika u njega?

ODGOVORITE
Name

Тофу

25.03.2020 12:00

Ово су радници Бема д.о.о у власништву највећег кркана у РС. Маринко Умичевић

ODGOVORITE
Name

Penzioner

25.03.2020 16:00

Boze dragi ! Da li je moguce da u ovom vremenu tako guraju radnike u autobuse ! Pa gdje je moral vlasnika BEME i kako objasniti bogatasima da ove radnice nisu kaznjenice nego majke neke djece i majke cije zdravlje je u pitanju! Vlasnika BEME treba pod hitno u zatvor zbog ugrozavanja stotine zivota ! U Holandiji bi ga policija uhapsila za 5 minuta !

ODGOVORITE
Name

Миленко Вишњић

25.03.2020 16:41

Ванредно стање на српски начин: 3/4 државних бирократа на добро плаћеном одсуству, на неодређени период, функционери исто, још узимају хонорар из неколико Одбора; радници-робови код тајкуна, морају на високу скелу, без икакве заштите; пензионери да "остани у стану", без хране...

ODGOVORITE
Name

E stoko

25.03.2020 16:54

Za sto sad ne kaznite ovo govno od dirrktora Beme jel on ugtozava bezbednosti gradjana I radnika.

ODGOVORITE
Name

Nemanja

26.03.2020 19:05

Da je to samo u Banja Luci, žalosno je što stotinjak radnika radi na jednom mestu, a stanje sve gore i gore. Umesto da se ostane kuci i sačeka da malo virus prodje jadan narod mora da radi, ako ne dodju na poso čeka ih knjizica.... Zalosno al' istinito

ODGOVORITE
Name

Bema

27.03.2020 18:31

Briga njega za radnicima Beme on puni svoje đepove a na sirotinju galami

ODGOVORITE