Italija slavila na Grbavici, novi poraz "zmajeva"

Reprezentacija BiH okončala je takmičenje u Ligi nacija porazom od Italije na Grbavici 0:2.

Fudbal 18.11.2020 | 23:03

Veliki pritisak Italijana od samog početka urodio je plodom u 22. minutu. Lorenco Insinje je dugim pasom uposlio Andreu Belotija koji je lijepom završnicom donio vodstvo "Azurima".

Tri minute kasnije Italijani su mogli udvostručiti prednost, ali se sjajnom intervencijom istakao Kenan Pirić nakon udarca Domenika Berardija.

Reprezentacija BiH se nakon pola sata igre oslobodila pritiska Italijana i počela stvarati prilike.

Najbolju je propustio Smail Prevljak u 37. minuti, kada je njegov udarac odbranio Đanluiđi Donaruma.

U finišu prvog dijela imali smo još jednu dobru priliku za izjednačenje. Josip Ćorluka je u kaznenom prostoru oduzeo loptu Žoržinju, odigrao za Amera Gojaka koji je s ivice peterca šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto mirniju igru bez visokog tempa. Italijani su udvostručili prednost u 68. minuti preko Berardija.

Prečka je bila saveznik bh. reprezentacije u 88. minutu kada je šutirao Bernadeski.

Ovim porazom BiH je okončala godinu bez pobjede i na začelju grupe u Ligi nacija sa samo dva osvojena boda.