Košarkaši Zvezde poraženi pred vječiti derbi

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 76:65 u 10. kolu Evrolige.

Košarka 20.11.2020 | 23:00

Izabranici Saše Obradovića odigrali su solidnu utakmicu u Blaugrani, ali ni u jednom trenutku tokom meča se nije postavilo pitanje pobednika.

Presudila je prva četvrtina koju je ekipa iz Katalonije dobila 19:6. U nastavku meča crveno-beli pružili su dostojan otpor, međutim nisu uspeli da dođu do egala.

Posle deset odigranih utakmica Zvezda ima skor 4/6, dok je Barselona na 8/1 (imaju utakmicu manje).

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Dejan Davidovac sa 12, poena, Rit i Teri su postigli devet, dok je Hol dodao osam.

Pobednika je predvodio Nikola Mirotić sa 23 poena.

Od starta duela sudije su dopustile da se igra jača odbrana i to je više odgovaralo domaćoj ekipi. Igrala je Zvezda dobro defanzivno, ali u napadu nije mogla da pronađe ritam.

To je sve rezultiralo da ekipa Saše Obradovića postigne šest poena u prvoj četvrtini.