Tim poslije velike drame zaustavio Novaka u polufinalu

Novak Đoković poražen je od Dominika Tima sa 2-1 u setovima (7:5, 6:7, 7:6) u polufinalu Završnog Mastersa u Londonu.

Tenis 21.11.2020 | 18:29

Austrijanac je ostvario 300. trijumf u karijeri i tako ponovio rezultat od prošle godine.

Tim je do pobede mogao da dođe i ranije, ali je u taj-brejku drugog seta propustio čak četiri meč lopte.

U odlučujućem setu nije viđena niti jedna brejk prilika, tako da je pobednik morao da bude odlučen u taj-brejku.

Imao je Novak šansu u poslednjem gemu, vodio 4:1, ali je onda izgubio pet poena zaredom, a koji trenutak kasnije i čitav meč.

Tim će u velikom finalu igrati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Rafael Nadal i Danil Medvedev.

Prvi set je bio veoma izjednačen i u njemu je, očekivano, viđena velika borba.

Naš predstavnik je bio dobar, siguran, manje-više lako je osvajao gemove na svoj servis.

Takođe, ni Tim se nije mnogo mučio u gemovima u kojima je servira.

Probleme je imao samo sa forhendom i u nekoliko navrata je tu frustraciju verbalno izražavao.

Brejkova nije bilo ni na vidiku, sve do 11. gema, kada je Austrijanac stigao do prve.

Usledio je kvalitetan poen, iz koje je kao pobednik izašao Tim, nakon greške Novaka na mreži iz voleja.

U narednom je lako treći teniser sveta stigao do dve vezane set lopte, iskoristio je prvu i nakon 51 minuta poveo sa 1-0 u setovima, 7:5.