Zvezda savladala Borac u Pioniru, zakoračila u finale

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac iz Čačka u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Košarkaške Superlige – 101:70.

Sport 04.06.2021 | 19:07

Čačani su pružali otpor u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" donekle samo u prvom poluvremenu, a u nastavku je kvalitet došao do izražaja.

Drugi meč igraće se u nedelju u Čačku, a u subotu će Mega i Partizan u "majstorici" odlučivati o prvom finalisti.

Rezultatski egal imali smo samo u prvoj četvrtini do rezultata 19:18 za Zvezdu, koja je u tom periodu šutirala trojke 7/8 (tri u prvih pet minuta je ubacio Branko Lazić)

Tada je usledila serija domaćih 8:0 na isteku tog dela igre i posle toga je ova utakmica bila jednosmerna ulica.

U drugoj deonici je Zvezda dodatno stegla odbranu i odlepila se od Borca, koji se trudio da se vrati presingom po celom terenu i pokretljivim napadima, ali izabranicima Marka Marinovića to nije polazilo za rukom.

Zvezda je uspela da u jednom momentu ode do +16 i, iako je Borac na odmor otišao sa 12 poena razlike, povratka više nije bilo.

U drugom delu je Zvezda dodatno pojačala i mnogo pre kraja došla do +20, a nešto kasnije i 30 poena prednosti.

To je navelo Marinovića da u završnici na parketu drži četvoricu kadeta: dvojicu Đorđa Ćurčića, Pavla Nikolića i Stefana Jankovića.

I svi su se u toj zanimljivoj završnici upisali u listu strelaca.