Naši delfini lako do novih finala EP za juniore

Rerpezentativci Bosne i Hercegovine u plivanju, Lana Pudar (15) i Jovan Lekić (17) su nastavili da briljiraju na juniorskom Evropskom prvenstvu gdje su se plasirali u nova finala.

Ostali sportovi 09.07.2021 | 20:33

Naša 15-godišnja Lana je večeras osvojila prvo mjesto u disciplini 50 metara delfin sa vremenom 26.46 i tu je bila najmlađa učesnica.

Mlada bh. plivačica nastavila je oduševljavati, a današnju polufinalnu trku završila je na prvom mjestu sa vremenom 26:46 sekundi. Time je postavila novi rekord Bosen i Hercegovine u disciplini 50 metara leptir.

Ranije na ovom danu Lekić je bio takođe na prvom mjestu u disciplini 200 metara slobodnim stilom, a njegovo vrijeme bilo je 1:49.40.

Podsjećamo, Pudar i Lekić juče su se okitili srebrenim medaljama, Pudar je osvojila srebro u disciplini 200 metara delfin, a Lekić je osvojio srebro na 400 metara slobodnim stilom.