Jovanu Lekiću bronza na EP u plivanju

Mladi banjalučki plivač Jovan Lekić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu, u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

Ostali sportovi 10.07.2021 | 21:49

Lekić, koji se nalazi u sjajnoj formi (krajem prošle godine isplivao je olimpijsku normu), trku je završio u vremenu 1:48.46, a ispred njega su bili Rumun David Popovići, koji je dionicu isplivao u vremenu 1:45.95, te Poljak Mateuš Kovanjec, koji je ostvario vrijeme 1:47.78.

Bila je to četvrta medalja za BiH sa EP-a u Rimu, nakon što je prethodno Lana Pudar osvojila srebrne medalje u disciplinama 50 i 200 metara delfin, dok je Lekić bio drugoplasirani na 400 metara slobodnim stilom.

Pudar će sutra imati priliku osvojiti novu medalju u finalu discipline 100 metara delfin koji počinje u 18 sati.

Ona je u današnjem drugom polufinalu dionicu od 100 metara isplivala u vremenu 59.17, što je drugo najbolje polufinalno vrijeme, odmah iza Ruskinje Anastasije Markove, koja je plivala 58.97.

Pudar će BiH predstavljati i na Olimpijskim igrama u Tokiju.