Treći teniser svijeta zaustavljen u Vašingtonu

Treći teniser svijeta Rafael Nadal poražen je od Јužnoafrikanca Lojda Džordž Herisa, 50. tenisera svijeta, sa 6:4, 1:6, 6:4 u osmini finala turnira u Vašingtonu. Heris je do pobjede došao poslije dva sata i 11 minuta igre.

Tenis 06.08.2021 | 09:00

Španski as, koji nije igrao od Rolan Garosa, prijavio se za turnir u Vašingtonu u cilju pripreme za US open ali je neočekivano rano, već u drugom kolu, eliminisan sjajnom igrom malo poznatog Јužnoafrikanca.

U prvom meču Nadal je poslije tri odigrana seta savladao Džeka Soka, a učinilo se da će i u drugom uspjeti da načini preokret poslije sjajno odigranog drugog seta i izjednačenja na 1:1.

U trećem setu je odmah došao do dvije brejk lopte ali ih nije iskoristio, a Lojd Džordž Heris je poslije jednog sata odlične igre došao do konačne pobjede.