Odbojkašice BiH savladale ekipu Azerbejdžana

Odbojkašice Bosne i Hercegovine su večeras u Štark Areni savladale reprezentaciju Azerbejdžana rezultatom 3:0 i tako došle do prve istorijske pobjede na velikim takmičenjima.

Ostali sportovi 21.08.2021 | 21:44

Nakon sjajnog otvaranja meča i konstantne prednosti, selekcija BiH je prvi set osvojila rezultatom 25:14. Servisi Anđelke Radišković i Edine Begić su bili enigma za primače Azerbejdžana dok je Dajana Bošković osvojila 7 poena iz napada.

Izabranice Stevana Ljubičića, bez obzira na stalne preokrete u drugom setu, da reprezentativke Azerbejdžana dođu do osvajanja seta te i drugi set riješile u svoju korist rezultatom 25:23.

Treći set su bh. djevojke bile u konstatnom vodstvu od samog početka i nisu dozvoljavale da odbojkašice Azerbejdžana dođu do svoje igre. Mnoštvo dugih nadigravanja i dobrih poena su Zmajice kurnisale osvajanjem seta rezultatom 25:17 i pobjedom na ovom meču, saopšteno je iz Odbojkaškog saveza BiH.