Rafael Nadal osvojio 14. titulu na Rolan Garosu

Nadal je trijumfom u Parizu stigao do 22. Grend slem trofeja, dok Novak Ðoković i Rodžer Federer imaju po 20.

Tenis 05.06.2022 | 17:45

- Španski teniser Rafael Nadal osvojio je danas 14. titulu na Rolan Garosu, pošto je u Parizu u finalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 6:3, 6:3, 6:0.

Ovo je Špancu bila 14. titula u Parizu u isto toliko odigranih finala. Nadal je ove godine osvojio i Australijan open.

Meč je trajao dva sata i 20 minuta, a španski teniser je svom protivniku u finalu prepustio samo šest gemova.

Nadal je poveo 2:0 u prvom setu, ali je njegov protivnik Paskal Rud uzvratio ribrejkom i smanjio na 2:1.

Usledila je nova serija španskog tenisera koji je poveo 4:1.

Rud je potom osvojio gem na svoj servis, a onda je i Nadal bio siguran za 5:2. Norvežanin je smanjio na 5:3, ali je Nadal uz ovacije s tribina stigao do prvog seta, 6:3.

Norveški teniser je već u prvom gemu drugog seta morao da spasava tri brejk-lopte, ali je nekako uspeo da povede 1:0.

Španac je izjednačio na 1:1, a onda je Rud poveo 2:1, pa na servis Nadala stigao do 3:1.

Nadal je uzvratio ribrejkom, a potom je osvojio još tri gema zaredom i poveo 5:3.

Norvežanin je servirao za ostanak u drugom setu, ali je španski teniser nastavio sa dobrom igrom i rezultatom 6:3 stigao do vođstva od 2:0.

Nadal je lako došao do vođstva od 3:0 u trećem setu, a onda je mirno meč priveo kraju, pošto norveški teniser nije praktično pružao nikakav otpor u ovom delu meča.

Rolan Garos se igrao za nagradni fond od 43,6 miliona evra.

(Tanjug Foto: Profimedia)