Partizan se blamirao, pa napravio čudo!

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Slovackom u Češkoj rezultatom 3:3, u prvom kolu Lige konferencija.

Fudbal 08.09.2022 | 22:25

Partizan je u ovaj meč ušao sa ulogom favorita, ali je doživeo katastrofu za 22 minuta.

Crno-beli su gubili na poluvremenu sa 2:0 i imali igrača manje, a onda uz dosta nesreće ostali bez pobede.

Ovo je bio osmi meč Gordana Petrića na klupi Partizana, te je ostao neporažen.

Na samom početku utakmice se moglo videti da je Slovacko spremnije za utakmicu i već u 5. minutu pao je prvi gol.

Nisu crno-beli na vreme izašli u blok, pa je Jan Kalabiška primio loptu i sa oko 16 metara neometano šutirao tik uz desnu stativu – za 1:0.

Nastavio je domaćin da napada i posle postignutog gola, dok gosti nisu nikako mogli da otresu pritisak.

Dali su crno-beli gol u 17. minutu, ali je on poništen zbog duplog ofsajda, a onda novi "hladni tuš".

U 20. minutu je statična odbrana Partizana zaspala, a to je iskoristio Kalabiška i postigao drugi gol na utakmici posle odbrane Popovića.