Trijumf košarkašica Srbije - ubjedljivo savladale Mali!

Košarkašice Srbije zabeležile su drugi trijumf na Svetskom prvenstvu u Sidneju, pošto su u četvrtom kolu grupne faze ubedljivo savladale reprezentaciju Malija 81:66 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18).

Sport 26.09.2022 | 07:41

Tim Marine Maljković je upisao važnu pobedu, ali je još uvek rano govoriti o šansama za četvrtfinale.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Srbije, nešto lošijim u prvom poluvremenu i mnogo boljim u nastavku.

Srpski tim je imao prednost većim delo prve deonice, ali nije uspevao značajnije da se odvoji od uporne afričke ekipe.

Mali je sjajno šutirao i tako držao priključak. Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini - Srbija povede, Mali stigne.

Afrikanke su u jednom momentu čak imale i blagu prednost, ali Srbija je u finišu poluvremena prekrenula rezultat i otišla na odmor sa četiri poena viška 43:39.

U nastavku naše devojke su ubacile u brzinu. Zaigrale su sa mnogo većom energijom u odbrani, stekle sigurnu predost i nakon trećeg perioda igre imale +12. Nogić i Čađo su rešetale rivala sa distance u poslednjoj četvrtini, čime je razlika išla i do 18 poena prednosti. Sasvim dovoljno da Srbija uvede meč u mirnu završnicu i upiše drugu pobedu na Mundobasketu.

Najefikasnija u pobedi našeg tima bila je Saša Čađo sa 20 postignutih poena (6/10 za tri poena). Tina Krajišnik je zabeležila dabl-dabl, imala je 17 poena i 12 skokova, Jovana Nogić je postigla 13 poena, a Ivon Anderson 12.

U poraženom timu istakla se Sika Kone sa 13 postignutih poena.

Srbija u utorak od 9:30 igra poslednji meč u grupnoj fazi, rival je Francuska.