Hrvatski navijači pravili haos u Beču, tuča i sa policijom

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je u poslednjem kolu Lige nacija pobedila Austriju sa 3:1 i tako se plasirala među četiri najbolje selekcije ovog takmičenja čija će se završnica odigrati naredne godine.

Sport 26.09.2022 | 11:30

Ipak, utakmicu na "Ernst Hapel" stadionu obeležio je incident među gostujućim navijačima. Njih oko 20 hiljada bodrilo je "kockaste" na ovoj utakmici, ali je nekoliko njih policija privela zbog međusobne tuče.

U ovom momentu ne postoji informacija o tačnom broju privedenih, kao ni eventualnim povredama.

Što se meča tiče, Hrvatska je povela golom Modrića u šestom minutu, da bi tri kasnije vođstvo poništio Baumgartner. Ua drugom poluvremenu, gosti su postili još dva gola, najpre preko Livaje u 69, da bi Lovren u 72. minutu postavio konačan ishod utakmice.