Novak savladao Hačenova, plasirao se u finale mastersa

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Parizu.

Tenis 03.11.2022 | 19:19

Đoković je u meču 3. kola savladao Rusa Karena Hačanova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Srpski as će u četvrtfinalu u petak od 19.30 igrati protiv Lorenca Musetija koji je ranije danas savladao Kaspera Ruda u tri seta - 4:6, 6:4, 6:4.

Hačanov je bio teniser koji je poslednji savladao Novaka u Parizu, i to 2018. godine. Od tada Đoković ne zna za poraz na ovom mastersu.

Đoković je silovito ušao u meč i sa brejkom stigao do 3:0 posle 12 minuta igre. Međutim, tada se Hačanov probudio, vratio brejk i stigao do 3:3. U narednim gemovima je svaki teniser osvajao svoj servis, da bi Đoković u desetom gemu ponovo oduzeo servis Hačanovu i posle 50 minuta igre dobio set sa 6:4.

Srpski teniser je sjajno servirao na početku drugog seta, ali je već u drugom gemu izgubio priliku za brejk. Međutim, to mu je pošlo za rukom u četvrtom kada je sa nulom oduzeo servis rivalu. Novak je tri gema uzastopno dobio sa nulom, a u prva tri na svoj servis nije izgubio nijedan poen.

Pri rezultatu 4:1 Novak je još jednom oduzeo servis Rusu i tako dobio priliku da svojim servis gemom završi meč.