SP: Amerika i Vels podijelili bodove u Kataru

Fudbaleri SAD-a i Velsa remizirali su rezultatom 1:1, u drugom meču prvog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Fudbal 21.11.2022 | 22:12

Iako je selekcija Amerike bila bliža pobedi na stadionu “Ahmed bin Ali”, pošto je u poslednjih deset minuta ušla sa rezultatskom prednošću, na kraju su popularni Zmajevi uspeli da se izvuku i dođu do boda i to zavaljujući Geretu Bejlu.

Kapiten Velsa je u 81. minutu iznudio jedanaesterac, koji je zatim i pretvorio u pogodak i na taj način “poništio” gol Timotija Vee kojim su Jenkiji vodili od 36. minuta.

Reprezentacija SAD-a bila je većim delom utakmice bolji rival, ali je na kraju ostala bez tri boda zahvaljujući nesmotrenom startu Zimermana koji je sa leđa oborio Bejla i pružio mu priliku da donese Velšanima važan bod. Ovaj to nije propustio.

(Blic Foto: Profimedia/COLORSPORT USA)