Fudbaleri Irana u završnici meča šokirali Vels

Fudbaleri Irana slavili su nad Velsom sa 2:0 (0:0) u 2. kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Kataru.

Fudbal 25.11.2022 | 13:11

Oba gola pala su u nadokandi vremena, a postigli su ih Češmi u 98. i Rezajan u 101. minutu!

Iran je većim dijelom meča bio bolja reprezentacija i zasluženo je ostvario trijuf. U prvom dijelu je postigao i gol koji je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije Golizadea.

U nastavku je Iran bio blizu gola kada je u 51.minuti dva puta pogodio stativu. U kontri je prvo zaprijetio Azmun,  a zatim je okvir gola uzdrmao i Golizadea.

Golman Velsa Henesi je opravdano isključen a onda je u sudijskoj nadoknadi Česmi sjajnim udarcem zatresao mrežu i donio ogromno slavlje. Onda je uslijedila nova kontra i drugi gol za Iran koji je postavio Rezain.

U trećem kolu Iran igra protiv SAD, a Vels čeka Englesku.