Haos u Areni: Partizan poklonio pobjedu Valensiji

Košarkaši Partizana izgubili su od Valensije rezultatom 100: 96 u okviru 11. kola Evrolige.

Košarka 01.12.2022 | 23:07

Tim Željka Obradovića tako je upisao i treći vezani poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi.

Iako su se navijači nadali da će Alen Smailagić večeras obući crno-beli dres, to se nije desilo. Moraće krilni centar na pauzu od nekoliko nedelja zbog povrede, dok je Lesor, koji je takođe imao problem sa povredom, večeras igrao. Ponovo je Partizan imao problema sa defanzivnim skokovima, loše su gradili reket, što su Španci u prvom poluvremenu i te kako kažnjavali.

Najviše problema Partizanu u uvodnim minutima pravio je Džejms Veb. Sjajni košarkaš Valensije bio je raspoložen za igru, a crno-beli su se trgnuli ulaskom Lesora koji je uneo potrebnu energuju svom timu u tim momentima.

Partizan se mučio u napadu u sve do početka druge četvrtine, tim Željka Obradovića je teško dolazio do rešenja onda je Panter pogodio neke bitne šuteve. Papapetru je dva napada zaredom odigrao fenomenalnu odbranu, a Lesor u napadu nije grešio. Crno-beli su na pauzu otišli sa +6 (43:37).

(Kurir  Foto: Profimedia)