Brazil će odmjeriti snage sa Hrvatskom u četvrtfinalu

Brazil je ovom pobedom zakazao duel sa Hrvatskom u četvrtfinalu...

Fudbal 05.12.2022 | 22:06

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je rezultatom 4:1 selekciju Južne Koreje u osmini finala Svetskog prventsva.

Odličnu igru pokazao je Brazil na ovom meču, od samog starta su uspostavili dominaciju i tako su stigli do trijumfa.

Prvi pogodak na meču postigao Vinisijus kada je u sedmom minutu dobio loptu u šesnaestercu Južne Koreje i pogodio za vođstvo.

U 13. minutu dosuđen je jedanaesterac za Brazil zbog prekršaja nad Rišarlison. Odgovornosti se latio Nejmar i pogodio za 2:0.

Nisu se tu zaustavili reprezentativci Brazila, a treći pogodak na meču postigao je Rišarlison u 29. minutu.

Za 4:0 precizan je bio Paketa u 35. minutu, a sa ovim rezultatom ekipe su otišle na pauzu.

U drugom poluvremenu nastavio je Brazil sa pretnja po gol Južne Koreje, ali i protivnik uspeo da pokaže zube.

To se isplatilo u 75. kada je Ho fenomenalnim šut doneo svojoj reprezentaciji utešni gol.

Brazil je ovom pobedom zakazao duel sa Hrvatskom u četvrtfinalu koja je danas posle izvođenja jedanaesteraca bila bolja od selekcije Japana.

(Informer Foto: Tanjug/AP)