DR MILAN BLAGOJEVIĆ: Dodik prije i Dodik poslije Sabora

Dodik prije svesrpskog Sabora održanog 8. juna 2024. godine u Beogradu

Republika Srpska 08.06.2024 | 21:13
DR MILAN BLAGOJEVIĆ: Dodik prije i Dodik poslije Sabora

Piše: Dr Milan Blagojević

U januaru ove 2024. godine Milorad Dodik je o Devetom januaru izjavio:

„Odreći se tog dana jednako je odreći se sebe, svoje istorije, pogaziti sve, prihvatiti da ste spremni da slušate diktat muslimana i stranaca i na taj način mijenjate svoj karakter i obilježje, a to nije moguće“, pri čemu je istom prilikom rekao i da su Srbi 9. januara 1992. godine „donijeli odluku istorijskog karaktera koju su potvrdili na referendumu, na kojem su jasno rekli da je 9. januar Dan Republike“.

Na sjednici Narodne skupštine Republike Srpske održanoj 28. marta 2024. godine Milorad Dodik je za skupštinskom govornicom kao predsjednik Republike Srpske između ostalog izjavio sljedeće:

„Srpska će insistirati da na vaskršnjem saboru bude donesena deklaracija kojom će se proglasiti da su Bošnjaci prekršili Dejtonski sporazum i reći da Srbija više ne može da stoji iza toga i da je spremna, kao subjekat međunarodnog prava, na međunarodnim institucijama da brani Republiku Srpsku i Dejtonski sporazum“.

DODIK POSLIJE SVESRPSKOG SABORA 

Na ovom Saboru, koji je umjesto na Vaskrs 2024. održan 8. juna 2024. godine, Dodik je agitovao da u Deklaraciji usvojenoj na tom saboru između ostalog bude zapisano (tačke 19. i 29. Deklaracije): 

"19. Svesrpski sabor konstatuje da bi Republika Srbija, u skladu sa statusom potpisnika Dejtonskog mirovnog sporazuma i sa ovlašćenjima koje je dobila od Republike Srpske Sporazumom od 29. avgusta 1995. godine, trebalo da internacionalizuje problem urušavanja Dejtonskog mirovnog sporazuma sa zahtjevom da se isti primjenjuje u obliku u kojem je i potpisan od strane svih.

29. Svesrpski sabor pozdravlja odluku Republike Srbije i Republike Srpske da ujedinjeno obilježavaju 15. septembar kao Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave u znak sjećanja na proboj Solunskog fronta u Prvom svjetskom ratu, kao i da je Sretenje, 15. februar, Dan državnosti Republike Srbije i Dan državnosti Republike Srpske koji treba ujedinjeno i zajednički proslavljati. Svesrpski sabor očekuje da Republika Srpska nastavi da obeležava 9. januar kao Dan nastanka Republike Srpske i krsnu slavu“.

Dakle, prema ovoj Deklaraciji, koju će sasvim izvjesno usvojiti Narodna skupština Srbije i Narodna skupština Republike Srpske, Deveti januar više neće biti Dan državnosti Republike Srpske nego će to biti 15. februar, a 9. januar 1992. godine biće obilježavan samo kao, kako rekoše autori Deklaracije, dan nastanka Srpske i krsna slava.

A što se tiče onoga za šta je Dodik u martu ove godine govorio da će Republika Srpska insistirati na tome, a to je da je Srbija spremna da „kao subjekat međunarodnog prava, na međunarodnim institucijama brani Republiku Srpsku i Dejtonski sporazum“, ostade tek da bi „Srbija trebalo da internacionalizuje problem urušavanja Dejtonskog mirovnog sporazuma sa zahtjevom da se isti primjenjuje u obliku u kojem je i potpisan od strane svih“. 

Internacionalizovati nešto je sa pravne strane veliko ništa, s obzirom na to da u Deklaraciji svesrpskog Sabora od 8. juna ove godine ipak nije napisano da je Srbija spremna da „kao subjekat međunarodnog prava, na međunarodnim institucijama brani Republiku Srpsku i Dejtonski sporazum“, kako je Dodik najavljivao krajem marta 2024. godine.

Za razliku od maglovitog termina „internacionalizacije problema urušavanja Dejtonskog mirovnog sporazuma“, koji je, tako neodređen, samo jedno pravno ništa, sasvim je druga stvar da su Dodik i Republika Srpska insistirali na Saboru da u Deklaraciju uđe da će Srbija pred Međunarodnim sudom pravde pokrenuti postupak protiv svih država koje kroz tzv. Savjet za primjenu mira u BiH i pomoću Kancelarije OHR-a i Bonskih zaključaka flagrantno i teško povređuju suverenitet Bosne  i Herecgovine kao države članice UN, time što joj oni svoju volju nameću kao ustav i zakone, umjesto nadležnih institucija u BiH, čime Bosnu i Hercegovinu suprotno Povelji UN desuverenizuju i od države je pretvaraju u svoj protektorat, a Republiku Srpsku guraju u sigurni nestanak, uprkos jasnim pravnim normama iz člana 2. i člana 78. Povelje UN koje takve radnje najstrožije zabranjuju. 

Dakle, ničega od ovoga nema u Deklaraciji svesrpskog Sabora, a najmanje Dodikovog insistiranja iz januara, odnosno marta ove godine, da nema odricanja od Devetog januara kao dana državnosti, odnosno da će Srpska insistirati da na svesrpskom Saboru bude donesena deklaracija kojom će se proglasiti da je Srbija spremna, kao subjekat međunarodnog prava, da na međunarodnim institucijama brani Republiku Srpsku i Dejtonski sporazum.

Sve u svemu, i ovaj put, bolje reći po ko zna koji put, smo se osvjedočili da Dodik priča jedno, dok u stvarnosti radi sasvim drugo, to jest radi sasvim suprotno od onoga što priča i obećava. 

Dr Milan Blagojević

Komentari / 80

Ostavite komentar
Name

Србо

08.06.2024 21:17

Миле .ебем ти све од таве до чивије.

ODGOVORITE
Name

Borac

08.06.2024 23:21

On ima od doktora dokaz da je lud.

Name

Pa mile i aleksandre

09.06.2024 02:04

Dokle više zaglupljivanje ove sirotinje? Jel se taj sabor maže na leb, kad neko nema ni paštete, sram vas bilo

Name

Šteta

09.06.2024 02:24

Šteta pa nije i republiku izručio 28-og Juna... Samo da podsjetim kada se ispiručuje i kada najviše boli,komitetlije...

Name

Zvornik, nismo normalni

09.06.2024 06:26

Mi iz SNSD nemamo nikakvu odgovornist prema ovoj republici. Gdje je nas glas za ukudanje dana republike? Da su se tako jajarski ponasalj SDSovci u ratu, nebismo drzavu nikad ni imali.

Name

realnost

09.06.2024 07:52

Pojedinac ne znaci mnogo - ono sto danas vrijedi jeste Sloboda i BRIKS!

Name

VRS

09.06.2024 08:22

Aaa sto narod suti??? Sta jos taj debil da uradi pa da narod skonta da je on i postavljen da ukine RS!!! Zasto suti kupljena BO i sve organizacije proizasle iz odbrambeno otadzbinskog rata , SPC… Narode moj b’udi se dok jos nije kasno, a bojim se da smo vec i zakasnili!!! On je nije ni stvarao a nema pravo ni na unistenje!!! Sve oko njega su placenici i izdajnici!!!

Name

R.

09.06.2024 11:27

Moraju svi srbi priznati da je mile najpametniji srbenda dok ih moze tolike godine zavitlavati i manipulirati do te mjere jednostavno da je on samo republika srpska i sta on misli da to moraju misliti svi srbi bravo mile.

Name

Mup

08.06.2024 21:19

Znaci sad je autoput Doboj Banjaluka "15 februar".

ODGOVORITE
Name

Daaaa

08.06.2024 21:56

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Name

Ре

08.06.2024 22:05

Ма браво, сад Драшкић и Бегић загонџија морају опет препад правити на 15 Фебруар.

Name

gastarbeiter

09.06.2024 07:15

Sada ce pisati koliki je KREDIT!

Name

Qq

08.06.2024 21:21

Ma bravo! Narod je ili lud ili anesteziran! Svako iole normalna je šokiran ovim danas! Dakle nema više RS! Sva obilježja smo izbrisali! SAMI!!!

ODGOVORITE
Name

Re,

09.06.2024 08:33

Dobro jutro,Kolumbo.Dodik je na silu,i ustoličen,s ciljem uništavanja Republike Srpske,i to radi perfektno.Od R.S.ostalo je samo ime,lažno,kao i "PREDSJEDNIK",što je. Kad to shvate svi,bit će prekasno!!!

Name

BL

08.06.2024 21:23

Što bi se reklo Dodig je ukinuo Republiku Srpsku.

ODGOVORITE
Name

hiihihihi

08.06.2024 23:36

Proglasit ce 9. januar danom sjecanja na RS.

Name

Safet isovic

08.06.2024 21:24

Ali ko njemu daje za pravo da on radi sta hoce Gdje ste vi srbi sta sebi dopustate

ODGOVORITE
Name

Re Safet Isović

08.06.2024 22:52

Odlična konstatacija zemljače! Svala ti čast za ovaj komentar. Isto mislim a možda probudiš ovaj posrnuli narod

Name

Rajko

08.06.2024 23:22

Kao Stipe Mesic Jugoslaviju, tako Baja RS ukinu.

Name

1958

08.06.2024 21:25

Poslije ovoga,trebala bi da je završena politička karijera Milorada Dodika.

ODGOVORITE
Name

Odisek

08.06.2024 21:58

Sve si u pravu dobri moj...

Name

Re 1958

09.06.2024 08:07

Tacno tako,smo ako smo mi kao narod i glasaci normalni,ali bojim se da ovi njegovi podrepasi to jos nisu i nece shvatiti,a kad i njima dode iz g... u glavu mozda ce biti kasno

Name

Rope

08.06.2024 21:32

Budali svejedno, laprda do besvjesti, bitno da se pljacka:)

ODGOVORITE
Name

Cccc

08.06.2024 21:35

Gdje su drugi intelektualci? Zašto drugi zabijaju glavu u pijesak? Imamo li mi uopšte akademsku zajednicu ili oni samo služe da vrte hljeb sa političarima?!

ODGOVORITE
Name

Normalan

08.06.2024 22:37

Pa nisu akademici doveli ovu budalu na vlast nego vi zaluđeni glasači i sada bi da vas neko vadi iz govana

Name

Bok

09.06.2024 13:50

Prodali se za tepsiju ribe.

Name

Srb

08.06.2024 21:39

Malo smo srbovali, malo popili i zamezili i sad ponovo u realitet, he,he,he.

ODGOVORITE
Name

SSSSSSSS

08.06.2024 21:42

Dodik je naj veći Srbin od svih Srba,i kao tak predodređen da vodi Srpski narod u nepoznato

ODGOVORITE
Name

Српска у срцу

08.06.2024 22:01

Благојевић непотребно драматизује. Нико се не одриче 9.јануара, нити било ко има право да се одрекне 9.јануара, нити ће се то икад десити. Република Српска је и до сада славила 9. јануар као Дан настанка Републике Српске и крсну славу, наставиће и убудуће, и даље ће то бити Дан Републике. Овом декларацијом се само уводи Дан државности 15.фебруар, који се узгред у Српској празновао до уназад пар деценија, и који је и због обавезе према националној историји подсјетник на дан почетка обнове српске државности али и спона гдје ће се заједничким празником симболизовати заједништво свих српских земаља. Ово је дефинитивно добра идеја и одлука

ODGOVORITE
Name

Ipak promjena

08.06.2024 22:17

9. januar je slavljen kao Dan Republike, ne kao Dan nastanka Republike. Paznja (fokus) se sad pomjera sa 9. januara na 15. februar i to jeste svrha ove odluke. Mozda ce se jos sljedece godine slaviti 9. januar i biti neradni dan, a vec narednih godina to ce se sve odnositi na 15. februar i polako ce 9. januar pasti u zaborav. Odnosno bice ispostovana odluka Ustavnog Suda BiH, koji je usput Dejtonska kategorija i to ovako sa 3 stranca, koji po Dejtonu MOGU,ali i ne moraju ostati vjecno u tom sudu. Kad parlament BiH odluci da promjeni ustav i ukloni ih iz Ustavnog Suda, u sudu ce ostati samo domace sudije.

Name

Jbtm

08.06.2024 22:19

Pa da ostane samo Dodik u Republici Srbskoj ti bi ga branio.MUPM

Name

Re

08.06.2024 22:21

Ajd ne pričaj gluposti . Sve je jasno. Stigle teške pretnje. NEMA VIŠE NE MOŽE NAM NIKO NIŠTA., kako to sada otužno i smiješno zvuči ....Tvoj Mile će i Srbiju upropastiti preko onog čovjeka čija uloga u ovom svemu još nije otkrivena.Vučić kaže da će zamoliti predsjednika Dodika . da odustane od mirnog razdruživanja......ma ko je on da se mol i ko je on da odlučuje . . A Vučić nam baš pomaže, ....nemoj više životati

Name

Re

08.06.2024 22:38

Nije tačno i nelaži kakav dan državnosti RS je entitet.Rekao ti je fino i Putin i Vučić da stoje iza države BiH i ne seri više i ne širi laži.

Name

Re Srpska u srcu

08.06.2024 22:50

Znaci svi glupi, coravi i nepismeni, samo ti vidis ono sto niko ne vidi. Ali ti i neces nikad progledati jer gledas kriz partijske naocare i mislis Dodikovom glavom.

Name

Treba Mili

08.06.2024 22:50

Sve po spisku i na ulicu,otjerati ga za sva vremena.

Name

Re Srpska u srcu

08.06.2024 22:58

Ništa g.Blsgojević ne dramatizuje nego iznosi facta , odnosno ukazuje na Dodikovu kontinuiranu nedosljednost kao i ignorisanje odluka skupštine RS.

Name

Милутин

08.06.2024 23:00

Ако ниси главом и брадом Вођа како знаш да ће се и убудуће славити 9 јануар.Па то само он зна.А до 9 јануара 2025. он ће бар десет пута промјенити мишљење.Благојевић не драматизује него само износи чињенице.А да нам све ово није зребало показаће се врло брзо.

Name

Žiljevo

08.06.2024 23:10

Provjeri dioptriju! U deklaraciji jasno piše da je 15.februar dan državnosti Republike Srpske. Ne mogu bit dva dana državnosti. Kad skupština RS, predvođena debilima iz vlasti, usvoje današnju deklaraciju, 15.februar postaje dan državnosti RS. To što će dodik i dalje obilježavati 9.januar, to ništa ne znači. To je samo, pokušaj, da opravda odustajanje od 9.januara i da sakrije, da je postupio po odluci ustavnog suda i zahtjevu mrskog Sarajeva.

Name

Re Srpska u srcu

08.06.2024 23:23

Srpska je, meni se čini, bila i sada je samo u tvome džepu druže! Blagojević govori samo istinu, kao i uvjek! Mi smo zreli da nas Mile potopi ako to već nije i uradio! Sa sve Acom Vučićem.

Name

Marko

08.06.2024 23:32

E moja Srpska u srcu ali u guzici. Ti i takvi kao ti bi se odrekli i oca i majke i djece i srpstva i krsta i slave i boga i svega sto postoji samo da ovom lopuzi i najvecem srpskom izdajniku lizete guzicu. E ovako su i nazovi Srbi i Titu lizilali dupe i sve mu aplaudirali dok nisu sa njim gotovo unistili nesretno Srpstvo. Covjek je sve prodao, ama bas sve jos je ostalo ovo malo i to sada radi i ako sad srpski narod ne ustane i ne zgromi ovu izdajicu onda stvarno treba i da nestanemo. Zali boze onih 35 000 stradalih Srba da bi ove krvopije sve upropastili. U stvari ovo je jedino sto Dodiku i odgovara jer ako opstane Republika Srpska on i njegovi moraju ici u zatvor jer koliko su oni pokrali to nikako ne moze proci nekaznjeno kad izgubi vlast a mora je izgubiti kad tad i zato je plan da je lagano utopi a on sa svojima da uziva u milijardama u matici Srboji.

Name

Jadniče

08.06.2024 23:37

Kome ti pamet soliš. O čemu ti predavanje držiš. 9 januar i 15 februar nike veze ti nemaš konje. RS je nastala 9 januara i toje dan njene državnosi. A 15 februar neka slavi Srbija. Ovo je politika pastorka mame Olbrajtove. Toje jedina istina.

Name

Re

08.06.2024 23:43

Ne laprdaj

Name

Re

09.06.2024 00:05

Nelupaj i ne prodavaj muda pod bubrege.

Name

Mrs

09.06.2024 00:05

Srpska pa pa 15, pa 18 pa 34 ti hahaha o mamu ti j.... bitango.

Name

W

09.06.2024 07:05

Pročitaj šta napisa, pa se raspitaj šta je 9 jan.

Name

Rile

08.06.2024 22:07

I šta sad pa gdje ta opozicija da digne narod da se ova bagea više protjera.

ODGOVORITE
Name

Joj

08.06.2024 22:09

Moze li mi ko objasniti, zasto svesrpski sabor, zasto ne srpaki sabor?

ODGOVORITE
Name

Realan

09.06.2024 06:55

Ja se pitao što nije vassrpski sabor

Name

Dodikov i Acov

09.06.2024 11:22

To je dvosrpski sabor haha

Name

ccc

08.06.2024 22:17

Ma ljudi dragi zna Dodik šta mi srbi volimo, da smo uvijek sj....ni, Jadni mi srrbi bez da smo mučenici, te uvijek u nekoj mitologiji ..... iskreno nismo normalni, ali et. Iskreno, mi smo U Bosni neko, a u Srbiji niko.

ODGOVORITE
Name

Za spas Srpske

08.06.2024 22:41

Izdajnika na lomaču.

ODGOVORITE
Name

@@@

08.06.2024 22:56

Ovo je prevazišlo svako ludilo! Šta radi famozna akademska zajednica??? Profesori pravnog fakulteta šta ćutite??? Borci,RVI,porodice poginulih,Srbiiiiiii ima li nas uopšte ili smo svi postali taoci ovih monstruma i uništitelja sopstvenog naroda???

ODGOVORITE
Name

Miroslav

08.06.2024 23:03

9.januar je praznik R.Srpske, sa razlogom, vredan postovanja i slavlja.

ODGOVORITE
Name

Polovnjaca

08.06.2024 23:06

Dodik ce i Bozic pomjerit na 25.12.

ODGOVORITE
Name

ANTE R.

08.06.2024 23:16

Dejtonski Mirovni Sporazum je MEĐUNARODNI PRAVNI AKT , najvišeg ranga, kojim je prekinut užasan vjerski i građanski rat u BIH.Mijenjanje i zloupotreba ugovora uvodi u tragične i nesagledive posljedice narode BIH. NADLEŽNOSTI UGOVORA MOGU TUMAČITI SAMO PROFESORI USTAVNOG PRAVA,A NE STEVANDIĆI,ĐOKIĆI,BANJCI I DODICI.Oni to nisu nikad ni učili, nisu ni čuli za termin pravni institut !! Sramna uloga Predsjednika Srbije koji se nije ogradio od suludih ideja nekakvog predsjednika REPUBLIKE SRPSKE. Mi ga nikad nismo ni izabrali, dobro i jasno se zna koga je postavio-izabrao !!

ODGOVORITE
Name

Amadeus

08.06.2024 23:22

Gdje sad? Sta sad? Zna li neko o cemu se radi?

ODGOVORITE
Name

Simo

08.06.2024 23:24

Narod je totalno lud, pa Dodik je za 25 godina mjenjao mišljenje bar 15 puta i narod ga opet podržava....ljudi prodje vas zivot uz DODIKA i njegove budalaštine....a on sve bogatiji...DOKLE LJUDI???

ODGOVORITE
Name

Gagi

08.06.2024 23:25

Duduk nije niti je bio sposoban sve ove godine da nesta pokrene, a šta vise postavljen je da opljačka i ugasi R.S. Bez velike gužve oni njega nedaju skinut sa vlasti još koju godinu

ODGOVORITE
Name

Zanatlija

08.06.2024 23:33

Narode do kad ćemo trpeti ovog placenika, narode upamet.

ODGOVORITE
Name

Радојица

08.06.2024 23:39

Ма браво послушници. Све српски сабор би требао да буде примјер српског јединства.

ODGOVORITE
Name

Mirko

08.06.2024 23:40

SREĆOM DA IMA JOŠ PAMETNIH SRBA A NEKORUMOIRANIH DA SE SUPROSTAVE OVOM SRPSKOM ZLU ZVANOM DODIK I SNSD KAO PRIVATNOJ STRANCI JEDNOUMLJA!

ODGOVORITE
Name

Zoran Banja Luka

09.06.2024 03:04

Nema se tu sta reci, covjek lupa pa lupa BOJI SE SUDA U BIH (Sarajevu)izgleda da na njega ne moze uticatia i te prestave oko dana drzavnosti su gola farsa i on je trazio najlisiji trenutak da saopsi o danu republike.Gos Dodik vec duze vrijeme nema sta reci ludom narodu tako da je sad okrenuo totalno dnevnu politiku.

Name

Rex

09.06.2024 01:09

Prihvatio igru stranaca a ovo je način da ga vučko spasi od epiteta izdajnika pa ko fol da slavimo zajedno sa SRbijom , to je nevidjena lafina.Znamo kako je prošao svever KIM pod Vučićevim patronatom i kako ih je namagarčio da napuste instituacije pa sad imate dole to što imate.Slično se radi sa BIH tj RS, Plašim se Vučkovog menotirsanja, mnogo me je razočarao jer sam vjerovao da je veliki rodoljub.Dodika ne treba komentarisati jer samo pratite šta rade sa nacionalnim bogastvima, tj firmama tipa Alumina Boksit, zatim tamo gdje se pita pa nabacuje milionske tendere za Pro inter, ostale firme iz branši gdje imaju favorita maltene gase.Užas jedan, šta reći.

ODGOVORITE
Name

Goran

09.06.2024 02:04

Dugo godina sam odbijao priznati kakav narod, takav vodja. Izgleda da je istina da narod dobije ono za sta glasa.

ODGOVORITE
Name

BATO

09.06.2024 06:18

Narod mlasti praznu slamu, , on okom oni sakokom.

ODGOVORITE
Name

Borac

09.06.2024 06:26

Strašno dobio naređenje

ODGOVORITE
Name

SAVJEST

09.06.2024 06:46

Bravo Lemi i RS si uništio. Izašao u susret muslimanima I Ustavnom sudu na veoma lukav naći i time si uništio RS. Leme što unistavas sve što nosi u svom nazivu Srpska. Neću slaviti ovaj dan drzavnosti i dalje cu slaviti 9. januar.

ODGOVORITE
Name

W

09.06.2024 07:10

Sledeče što Ronhil mijenja je datum Božića. To će uraditi s popovima koji mu lome krsni hljeb, za par stotina od nas maznutih eura.

ODGOVORITE
Name

moje selo

09.06.2024 07:23

Nas ima jos blizu 50 i mi cemo se prekrstiti u "ne miline 1-50. Kartice nam netrebaju jer trgovac i sada pise dug u teku."

ODGOVORITE
Name

B.luka

09.06.2024 07:39

Sve je ovo skretanje sa teme iskopavanja litijuma..... Ogromne pare su u pitanju, a ovaj izdajnik ide po oprobanom receptu skretanja sa teme..... Živi bili pa vidjeli, njima su samo pare pred očima,ništa drugo nije važno.... Ogrezli su u prokletstvu i pohlepi.... Pred nama je ....

ODGOVORITE
Name

Re Žiljevo

09.06.2024 07:54

HOĆE DA PONIŠTI, UTOPI RS U SRBIJU, DA SAČUVA BOGASTVO. MIJENJATI DAN DRŽAVNOSTI JE NEDOPUSTIVO. 9 JANUAR, BI BIO DA SE SAMO JEDE I PIJE. A BEZ IKAKVOG ZNAČAJA PRAVNOG. TAKO SLAVITI SE MOŽE I SVAKI DRUGI DAN. DASE BESPOSLANI SASTAJU I TROŠE.

ODGOVORITE
Name

MITOLOG

09.06.2024 08:26

Veliki srbi se prodase za saku eura.

ODGOVORITE
Name

Otpor

09.06.2024 08:37

Dodiku, ako je ovo proces ujedinjenja zašto nam nije ista zastava, grb i himna? Zašto ste samo promjenili dan državnosti? Znamo zašto...zato što radiš sve po didaktu Sarajeva i Amerike

ODGOVORITE
Name

Istina

09.06.2024 09:36

On i želi damu ovdje ostanu stari,lijeni i glupi,tosu njegovi glasači!

ODGOVORITE
Name

Fwrder

09.06.2024 09:51

Lažov,neozbiljan ,manipulator ni jednu ljudsku osobinu,osobinu čoveka,patriote on nema .....zato se lažijada.....

ODGOVORITE
Name

Kozarcanin

09.06.2024 10:58

Bilo je lijepo juce,bilo pojest,popit,sta hocete vise

ODGOVORITE
Name

BOB ROCK

09.06.2024 11:22

NISI U PRAVU DOKTORE, DODIK DO 98 KOJI SE MORAO MUČITI ŠVERCUJUĆI RAZNE ROBE, JOŠ U RATU JE TO BILO OPASNO, I NIJE VOLIO TAKVU RS, I DODIK OD 98 PA 2006 KOGA SU POSTAVILI ZA VLADARA RS I KOJI JE VIDIO DA KAO VLADAR RS MOŽE UZIMATI PARA SEBI PRVO PA ONDA DAVATI I SVOJIMA NE MRVICE NEGO MILIONE I ONDA JE SHVATIO ŠTA JE RS I ZAVOLIO JE I NEDA JE NIKOME DO PROPASTI RS, A ON I MNOGI ĆE BOLI IH, IMAJU ĐE

ODGOVORITE
Name

Istocna Srpska

09.06.2024 11:50

JEBE SE NJEMU .NIJE JE ON NI STVARAO .FUKARA JE TAD BILA PROTIV OSNIVANJA ...U STVARI KAKVE VEZE ON IMA SA SRPSTVOM.. ...

ODGOVORITE
Name

Raspadori

09.06.2024 13:48

45 folklornih društava. Sjeverna Koreja. Slavićemo mi njima i rođendane, ja vam kažem. Što da ne, pored ovakvih tunjavaca kao što smo mi mogu da rade šta hoće. Mi ćemo se pod njim mirno razdružiti ali od Srpske, da nećemo ni osjetiti. Sa njim između vrapca u ruci i goluba na grani, dobićemo k...c u ruci.

ODGOVORITE
Name

xxxx

11.06.2024 14:34

Dodik će da uništiti Republiku Srpsku i da nas sve preda u omrznutoj BiH,i da nas ovi iz Srbije ponovo zovu đeste Bosanci

ODGOVORITE