Vučević: Nasilju ne može i ne smije biti mjesta u politici
Premijer Srbije Miloš Vučević najoštrije je osudio atentat na bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, uz ocenu da "nasilju ne može i ne sme biti mesta u politici".
Srbija 14.07.2024 | 09:58
"Najoštrije osuđujem pokušaj atentata na 45. predsednika SAD Donalda Trampa. Nasilju ne može i ne sme biti mesta u politici. Svi zajedno moramo pružiti otpor svakome ko misli da metkom, umesto glasačkim listićem, može da donosi odluke.
Demokratija mora biti odbranjena, a ljudski život neprikosnoven", naveo je Vučević.
Premijer Srbije poželeo je Trampu, koji je u atentatu povređen, brz oporavak.
(Tanjug) Foto: Instagram
Komentari / 2
Ostavite komentarMiroslav
14.07.2024 12:02Ni u politici, ni mimo politike, nasilje bi moralo biti zabranjeno. Nasilje mora biti strogo kaznjeno. Od ovih amera, svet je lud, em se upucavaju izmedju sebe, em napadaju i bombarduju kad hoce i gde hoce. Bas su preterali, a peicaju i lazu kako se oni bore za ljudska prava i demokraciju. Tramp je sigurni pobednik izbora, nadam se da ce pocistiti militantno smece.
ODGOVORITERe;Miroslav
14.07.2024 13:15Jedino što se slažem da nasilje ne smije "nadvladati " demokratski ostalo je trabunjanje trla baba lan (pobjeda naciste Trampa)!