U napadu ubijen potencijalni lider Hezbolaha?
Šef Izvršnog vijeća Hezbolaha Hašem Safijedin, glavni kandidat za novog lidera grupe, ubijen je u izraelskom napadu na Bejrut, javila je televizija "Al Arabija" pozivajući se na izvore.
Svijet 05.10.2024 | 16:03
U jučerašnjem napadu ubijeno je još nekoliko članova Hezbolaha visokog ranga i oficira iranske Revolucionarne garde, navodi se u izvještaju.
"Al Arabija" je ranije izvijestila da je rukovodeće tijelo Hezbolaha, Savjet Šura, izabralo Safijedina za svog novog generalnog sekretara.
Safijedin je rođak Hasana Nasralaha, bivšeg vođe Hezbolaha, koji je ubijen 27. septembra.
Kao predsjednik Izvršnog vijeća grupe, Safijedin je nadgledao političke i unutrašnje poslove grupe, a Hezbolah nije zvanično objavio da je izabrao novog lidera.
(Srna) Foto: keralakaumudi
Komentari / 9
Ostavite komentarNe vjerujem!
05.10.2024 17:30Nisu toliko glupi da ne znaju kako cionisti rade!
ODGOVORITEMeNAGER
05.10.2024 17:36Sve su prilike da imaju skrticu u svojim redovima (koja je visoko pozicionirana) Sada je opet problem negdje krenuti helikopterom ili avionom
ODGOVORITEKrtica
05.10.2024 19:48Kako ne mogu neki iz Hamasa i Hizbollaha da se infiltriraju u tzv idf ili mossad pa ih poderu?.
M...
05.10.2024 20:10Kakva škrtica, kaže se KRTICA! Tako je od 1997-2007 krtica bio rođeni sin tadašnjeg lidera Hamasa.
re
05.10.2024 22:53Nisu tu samo krtice u pitanju. U pitanju su mnogo veci ciljevi a po obicaju sirotinja smeta. Ogromni resursi plina ispod Zapadne obale zapeli za oko i Izraelu a i Amerima, isto ko i nafta u Kuvajtu 1991.godine. Sjetite se ko je osnovao i svo vrijeme finansirao Hamas - IZRAEL. Ko ih je obucavao MOSAD. Zasto??? Trebalo unistiti Arafata i Fahad. Ko je osmislio i organizovao napad na neduzne civile - NETANYANU uz Bajdenov blagoslov da ima povod da napadne Gazu. NEMOGUCEBbilo izvrsiti napas sa strane i od druge zemlje. Sto ne prestane s napadima NECE DOK IRAN NE UVUCE U SUKOB. Cilj Amerike. Ponavlja se stara prica iz 1991.godine samo na drugoj teritoriji BLISKI ISTOK. Ko ima malo vise godina i ako ga sjecanje sluzi moze se svega ovog prisjetiti a mladji neka malo vise citaju. CILJ svega ovog je da narod u BiH shvati da samo mi sami sebi mozemo biti prijatelji i to dokazujemo nazalost samo kad su u pitanju nesrece a za ove velike imperijalisticke sile svi smo mi potrosna roba i po potrebi topovsko meso. NIKOME ONI NISU PRIJATELJI.
Musliman
05.10.2024 17:52Dosta tog Izrajela ubija decu i zene to treba osuditi .
ODGOVORITEMilica Miletic
05.10.2024 18:56Ovo je velika katastrofa !
ODGOVORITERe
05.10.2024 19:58Za koga!? Kad su igrali fudbala sa srpskim glavama po Bosni bili su ti simpatični!?
Za Re
07.10.2024 04:29A de pokazi Bilo kakav dokaz za tu tvrdnju..Lajes ka kakvo pseto