Tužioci da istraže slučaj "Vijadukt"
Nadležna tužilaštva, ističe on, treba da utvrde kako je i zašto odbijen zahtjev `Viadukta` za mirno rješenje spora i kako se došlo od milion evra do 140 miliona КM, i ko će u svemu tome napuniti svoje džepove.
Republika Srpska 16.04.2025 | 14:57
''Republici Srpskoj hitno treba zakon koji će urediti da odgovorna lica iz svoje imovine nadoknade finansijsku štetu nastalu zbog njihovog nesavjesnog rada. Brojne arbitražne postupke i skaradne koncesije, u kojima pojedinci u svoje džepove strpaju milione, plaćaće građani Republike Srpske'', poručio je predsjednik SDS-a Milan Miličević.
Nadležna tužilaštva, ističe on, treba da utvrde kako je i zašto odbijen zahtjev `Viadukta` za mirno rješenje spora i kako se došlo od milion evra do 140 miliona КM, i ko će u svemu tome napuniti svoje džepove.
''Za taj novac mogli su se u skoro svim opštinama u Republici Srpskoj izgraditi vrtići, a ne da plafoni padaju na glave djeci. Moglo se napraviti deset škola i da od ostatka novca sva djeca imaju besplatan boravak u vrtićima. Ovaj novac se uzima od budućnosti naše djece'', ističe Miličević.
Umjesto ispraznih spinova koje plasiraju svakodnevno, vlast Republike Srpske treba da kaže kako će isplatiti `Viadukt` jer to jeste obaveza Republike Srpske i iz sporazuma koji je 2017. godine potpisala tadašnja premijerka Željka Cvijanović sa Savjetom ministara BiH.
''Treba da nam kažu šta će sa zahtjevom `Elektroprivrede Hrvatske` koja traži 100 miliona evra za mirno rješavanje spora u slučaju RiTE Gacko. Hoće li prihvatiti taj zahtjev ili će čekati još jednu arbitražu u Vašingtonu od 700 miliona evra?'', ističe predsjednik SDS-a.
Miličević podsjeća da su nad Republikom Srpskom potencijalne obaveze u iznosu većem od 2,2 milijarde КM koliko su teški arbitražni postupci i trgovina sa Rašidom Serdarovom.
''Ako nas Hrvatska tuži, taj iznos će preći i tri milijarde КM. To je potpun ekonomski slom Republike Srpske i veleizdaja. Neko za ovo stanje mora odgovarati. Besramno i beskurpulozno se uništava budućnost Srpske. Oni koji su je u ovo stanje doveli treba to i da nadoknade, a ne da otimaju iz usta djece, penzionera i radnika'', zaključio je Miličević.
(BN) Foto:
Komentari / 19
Ostavite komentarCitalac
16.04.2025 15:05Da li je baja vijadukt
ODGOVORITEČitaoče
16.04.2025 16:32Sve u čemu je u pitanju NARODNI NOVAC,u sve je umiješan,i u svemu ima dio,Sve ama baš sve,,Njega ne zanima ni Narod niti bilo šta bitno je da se pljačka
Kosta
16.04.2025 20:02Jest 100 posto
Solun
16.04.2025 15:13Sve isto kao sa Litvancima, doduše milijarda je milijarda, ali je identično da nema krivca, samo vi pod šatorima svršavajte kad šef zapjeva pa kada se otrijeznite ganjajte papire za vani.
ODGOVORITEArčibald Rajs
16.04.2025 15:15Jer volimo Srpsku!
ODGOVORITESamo
16.04.2025 16:21Tužba pokrece postupak šta se čeka
Ozrenka
16.04.2025 15:46Da si Milane podnio krivivičnu prijavu morali bi bar da ti odgovore čestiti tužioci a ovako si samo narodu bacio prašinu u oči.Pređimo s djela na riječi,što bi reko premijer višković
ODGOVORITEТако је
16.04.2025 17:08Поднеси пријаву Милане
Joj boze
16.04.2025 15:58Stade ovaj petlja mafijas Teslicki. Svoj si narod oplakao u gradu.
ODGOVORITEOd srca
16.04.2025 16:15Prodao pijacar Mile zemlju za narednih 7 generacija. Zato se on bori za drzavnu imovinu. Da i to sto je ostalo rasproda i pokupi pare. Sad kad bolje pomislim, drzavnu imovinu i treba drzati na nekom visem nivou, bas kao i prsut od pacova.
ODGOVORITEAma
16.04.2025 16:20Ljudi pa neko od vas funkvionera mora podnijeti tužbu ne cekajte da to urade valjda penzioneri jer ce sudlako reci niko se nije žalio i niko nije tužio smatram da je to posao opozicije i svih inektualnih građana
ODGOVORITEIskreno
16.04.2025 17:09To mi odavno nije jasno, zašto opozicija, ne podnese tužbe protiv svih za koje znaju da su radili kriminalne radnje.
Srecko
16.04.2025 17:36Milokrad je i izmislio koncesije razne da izvlaci novac iz budzeta, ko je Vijadukt firma?! pa naravno tasna masna firma i on to radi 20 godina krade, uzima pare i niko ne sme nista da kaze?! sto je sve propalo nije ga briga, on je obezbedio sebe i svoju familiju ali dzaba mu sve zatvor ga ceka, od pravde nece pobeci
ODGOVORITELukaaa
16.04.2025 18:34Baja i ekipa na čelu glavni i odgovorni
ODGOVORITEMarko
16.04.2025 18:37Vijadukt, Prointer i jos 100 takvih firmi pobjede na tenderima... izvlacenje novca godinama
ODGOVORITEJaa
16.04.2025 19:07Milićević je sitna riba da nešto odluci...
ODGOVORITESlovenac
16.04.2025 22:58Tuzioci su trebali prije ispitati a ne sada kad treba platiti gdje si ti bio do sada
ODGOVORITEMreža
17.04.2025 09:56To je organizovani kriminal i korupcija...
ODGOVORITEAna
18.04.2025 08:35Kako mafijaš jadan ne bio.pa jedan od rijetko poštenih ljudi
ODGOVORITE