Na osnovu 73% prebrojanih glasova vodi Nikušor Dan

 - Prema zvaničnim podacima rumuske izborne komisije, na osnovu prebrojanih glasova sa 73 odsto biračkih mesta, u durgom krugu predsedničkih izbora, nezavisni kandidat i gradonačelnik Bukurešta Nikušor Dan vodi sa 52,03 odsto glasova podrške birača.

Svijet 18.05.2025 | 21:33
Na osnovu 73% prebrojanih glasova vodi Nikušor Dan

Njegov protivkandidat, evroskeptični desničar Đorđe Simion ima 47,97 odsto podrške rumunskih birača, javlja Digi24.

Dan je nakon objavljivanja prvih izlaznih anketa koje su ukazivale da on ima prednost, izjavio ''da je rumunsko društvo pokazalo ipresivnu snagu'', dok je Simion kazao da ''prema procenama njegovog tima ima 400 hiljada glasova više'' od Dana, preneo je Rojters.

Kako je preneo Digi24, izlaznost građana je premašila izlaznost iz 2014. godine, a stručnjaci su naveli da će upravo izlaznost odrediti novog predsednika Rumunije.

(Tanjug) Foto: Tanjug/AP 

Komentari / 0

Ostavite komentar