Blokade, incidenti i hapšenja u više mjesta u Srbiji
Male grupe studenata koji blokiraju fakultete i građana koji ih podržavaju večeras su nastavili da blokiraju pojedine raskrsnice i ulice u Beogradu i drugim gradovima u Srbiji, na nekoliko mesta bilo je privođenja i incidenata, a u jednom od njih je povređen policajac.
Vijesti 03.07.2025 | 07:28
Iz MUP-a je saopšteno da je policija napadnuta na raskrsnici Bulevara Kralja Aleksandra i Ruzveltove i da je jedan policijski službenik povređen prilikom pokušaja dovođenja lica koje je prethodno narušavalo javni red i mir i postavljalo kontejnere na kolovoz.
Ispred PU Vračar okupili su se građani zbog privođenja učesnika blokada, a tokom večeri pušteno je pet privedenih, od kojih su svi maloletni, dok su zadržani najmanje još jedan punoletni učenik i jedan student.
Do incidenta je došlo i kod ETF-a u Bulevaru Kralja Aleksandra, kada je policija potisnula okupljene građane, koji su ih gađali i uzvikivali uvrede na njihov račun, prema Vukovom spomeniku.
Kako je ranije javio izveštač Tanjug 15 policijskih vozila prošlo je iz pravca Vukovog spomenika preko Bulevara Kralja Aleksandra i Ruzveltove do SUP-a u Bulevaru Despota Stefana, gde se manji broj studenata blokadera i građana okupio ispred policijske stanice i tražilo puštanje uhapšenog studenta Nikole Marčetića koji je u sredu popodne učestvovao u incidentu prilikom pokušaja proboja blokade u Zemunu.
Dok su prolazili Bulevarom kralja Aleksandra građani su glasno negodovali u njihovom pravcu.
U Ulici Jurija Gagarina grupa građana je prolazila i pravila buku, pozivajući stanare okolnih zgrada da izađu i protestuju zbog, kako kažu, hapšenja srednjoškolaca.
Zbog privođenja jednog studenta građani su se bili okupili ispred policijske stanice u Zemunu, ali je on u međuvremenu pušten, nakon čega su okupljeni građani odlučili da se vrate na Avijatičarski trg i ponovo ga blokiraju.
Tokom večeri blokada je bilo u opštini Rakovica, u Žarkovu, Ustaničkoj, Konjarniku, kao i na kružnom toku na Novom Beogradu kod Ušća.
Blokada je bilo i u drugim gradovima Srbije - Novom Sadu, Nišu, Pančevu, Smederevu i drugim, a mala grupa studenata blokadera i građana Novog Pazara je magistralnom putu koji vodi ka Crnoj Gori naizmeničnim kretanjem pešačkim prelazima usporavala saobraćaj.
Male grupe studenata koji blokiraju fakultete i građana koji ih podržavaju od nedelju uveče su počele blokade više raskrsnica u Beogradu i drugim gradovima, navodeći kao razlog privođenja više studenata osumnjičenih za planiranje nasilne promene ustavnog uređenja i pružanje podrške uhapšenima koji su učestvovali u nasilju posle protesta koji su 28. juna organizovali studenti koji blokiraju fakultete.
(Tanjug) FOTO: Tanjug
Komentari / 4
Ostavite komentarBlokaderi
03.07.2025 08:02Гомила хоштаплера и нерадника која за мале паре уништава државу. Народ их неће, губе изборе, подржавајући све што је антисрпско и нажалост из подршку појединих медија и из Републике Српске који себе називају независним...
ODGOVORITEJaq
03.07.2025 09:42Tako je to u državi gdje vlast za siću kupuju glasove. Kupuje građane njihovim parama.
Tandem
03.07.2025 09:44Prošlo je vrijeme kada se mafija na vlasti uspešno krila iz zastave, himne, krsta i tri prsta. Vole Srbiju do posljednjeg dinara.
Rute
03.07.2025 08:05Borba dobra protiv zla, pravde protiv nepravde, povlaštenih protiv razvlaštenih, onih bez fantomki protiv onih sa njima.
ODGOVORITE