Nikšić podnio prijavu protiv Sebije Izetbegović

Premijer Federacije BiH i predsjednik SDP BiH Nermin Nikšić uputio je danas dopis i prijavu POSKOK-u u vezi sa jučerašnjom izjavom Sebije Izetbegović, koja je na društvenim mrežama javno najavila objavljivanje novih poruka sa telefona izuzetih od strane POSKOK-a u sklopu ranije afere curenja poruka iz istražnog postupka. 

Bosna i Hercegovina 06.03.2026 | 11:54
Nikšić podnio prijavu protiv Sebije Izetbegović

"Izjavom “idu vam uskoro i poruke iz oduzetih telefona, a idu i izbori”, Sebija Izetbegović je javno potvrdila spregu između pojedinaca iz pravosudnih institucija koji vode istrage sa političkim vrhom SDA i pojedinim medijima koji su u očitom zajedničkom djelovanju konstruisali tzv. aferu “Spengavanje”, navodi se u saopštenju i dodaje:

"U izjavi je Sebija Izetbegović potvrdila političku pozadinu i cilj ovakvog nezakonitog, konspirativnog djelovanja sa namjerom diskreditacije političkih oponenata, zbacivanja s vlasti aktuelne većine i uticanja na izborne rezultate u oktobru tekuće godine". 

"Smatrajući da se radi o neviđenom skandalu kojim su potvrđene sumnje o političkoj pozadini i povezanosti lica iz političkog života sa istražnim radnjama i njihovoj dubokoj uključenosti u proces, očekuje se hitna reakcija i ispitivanje svih uključenih u proces. To uključuje Sebiju Izetbegović koja je javno potvrdila da unaprijed zna za dostavljanje javnosti poruka iz telefona javnih dužnosnika, te vrijeme njihove objave u javnosti", navodi Nikšić i upozorava:

"Ovakva vrsta zloupotrebe pravosuđa za razračunavanje sa političkim neistomišljenicima uz otvorene prijetnje i najave “curenja” istražnog materijala je nezabilježena u demokratskim društvima".

Nikšić insistira na hitnom djelovanju kako bi se barem pokušao povratiti makar dio poljuljanog i izgubljenog povjerenja u nepristrasnost pravosudnih organa i institucija.

(BN) 

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

7HCL

06.03.2026 12:43

To se moze desiti samo u FBiH, ai nikako u R. Srpskoj gdje od 2006 godine vlada jedan covjek, koji stalno krede na izborima i kupuje glasove narodnim novcem.

ODGOVORITE
Name

Gradjanin

06.03.2026 14:49

Slažem se