U opštini Kanjiža pronađeni sumnjivi predmeti

 U reonu sela Velebit, Trešnjevac i Vojvode Zimonjić u opštini Kanjiža danas su pronađeni sumnjivi predmeti u neposrednoj blizini gasovoda, saznaje Tanjug.

Srbija 05.04.2026 | 09:33
U opštini Kanjiža pronađeni sumnjivi predmeti

Angažovano je 140 pripadnika vojske i policije, a pretraga terena je i dalje u toku.

Kako Tanjug saznaje, po odobrenju Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Subotici, pripadnici Uprave kriminalističke policije zajedno sa Vojnom policijom i drugim jedinicama Vojske Srbije angažovani su od ranih jutarnjih časova na blokadi i pretresu dela teritorije u opštini Kanjiža radi potrage za nedozvoljenim materijama opasnim po živote građana i delove vitalne infrastrukturne objekte u tom delu Srbije.

Pripadnici policije i vojske blokirali su više putnih pravaca u opštini Kanjiža.

Blokirani su putevi iz pravca sela Trešnjevac ka selu Vojvoda Zimonjić, kao i putni pravac od sela Vojvoda Zimonjić ka selu Velebit, a u vazduhu se čuju i helikopteri.

Policija i vojska pretražuju terene na putnom pravcu Trešnjevac - Vojvoda Zimonjic kao i na putnom pravcu ka selu Velebit, a pretres se vrši kombinovano sa zemlje uz kontrolu i koordinaciju iz vazduha.

(Tanjug) Foto: Informer 

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

Nada

05.04.2026 10:46

Narod i pravda će pobijediti. Ovo je 21 vijek.

ODGOVORITE
Name

Diverzante pronaći

05.04.2026 11:33

Doživotna robija.

ODGOVORITE
Name

MeNAGER

05.04.2026 12:50

Kakvi crni diverzanti Vredjaju intiligenciju svoga naroda Ako im to prolazi onda neka bolje ni ne zasluzuju