Dnevnik 2 09.04.2026.

Republika Srpska 09.04.2026 | 18:36
Dnevnik 2 09.04.2026.

- Vlada Srpske utvrdila Prijedlog Zakona o borcima: Osnovica za borački dodatak iznosiće 4,5 marke. 

- Stupanjem EES-a na snagu, prevoznicima se resetuju dani provedeni u Šengenu - to je privremeno rješenje, tvrdi ministar Forto.  

- Konaković: Proamerički Dodik će sam ponuditi rješenje za državnu imovinu i odnijeti ga u Vašington. 

- Hrvatska ne odustaje od izgradnje skladišta za radioaktivni otpad na samoj granici sa BiH: Građani Novog Grada strahuju, nadležni iz BiH sastanče i ništa ne preduzimaju. Najavljeni protesti. 

- Most u banjalučkom naselju Česma pušten u saobraćaj, vrijednost investicije 8 miliona KM.  Gradonačelnik Draško Stanivuković nije bio pozvan ali se obratio na svečanosti.  

- SB UN razmatra izvještaj o Kosovu i Metohiji; Đurić: Srbija ostaje posvećena dijalogu i međunarodnom pravu.
I dalje tenzije oko Ormuskog moreuza; Netanjahu: Započećemo pregovore sa Libanom “što je prije moguće“.

(BN)

Komentari / 1

Ostavite komentar
Name

Lele

09.04.2026 19:51

Ovoje sramota sta rade borci na ulice sta cekate jel vidite davas prave budalama ta mafija RS

ODGOVORITE