Црвено-бели ће борбу за европску јесен наставити у ЛЕ

Фудбалери Црвене звезде борбу за европску јесен наставиће у Лиги Европе пошто су поражени на Кипру од Омоније после слабијег извођења пенала 1:1 (1:1) - 4:2.

Фудбал 16.09.2020 | 20:43

Звезда ће такмичење наставити у баражу за Лигу Европа, а ривала ће добити на жребу у петак.

Резултат у пенал серији трећег кола квалификација за Лигу шампиона у Никозији био је 4:2 за Омонију.

Пенале за Звезду нису искористили Дијего Фалчинели и Милош Дегенек. Стрелци су били Жељко Гаврић и Ел Фарду Бен.

За Омонију су дали голове сви који су шутирали: Дјорди Гомес, Витор Гомеш, Ернест Асанте и Јан Лецјакс.

Регуларни део утакмице претходно је завршен нерешено 1:1, а исти резултат је био и после продужетака.

Омонија је водила од 31. минута голом Михаела Лифтнера, а у надокнади полувремена је изједначио Мирко Иванић.

Омонија ће у баражу за Лигу шампиона играти против Олимпијакоса.