Реал на кољенима, ово се није десило у 21. вијеку!

Фудбалери Валенсије изненадили су Реал Мадрид и са 4:1 га побиједили у деветом колу шпанске ЛаЛиге.

Фудбал 09.11.2020 | 09:55

"Слијепи мишеви" су прекинули низ од четири меча без тријумфа, док је Реал поражен други пут у сезони.

Српски фудбалер Лука Јовић је меч почео на клупи, добио прилику у 83. минуту, али није имао времена да је искористи. На другој страни цијели меч је одиграо Урош Рачић и поред добре игре уписао себи и жути картон.

На овој утакмици виђена је нестварна ситуација у којој смо имали чак четири пенала за једну екипу, од којих је три  реализовао исти играч.

Нису ствари добро кренуле по домаћина, пошто је први гол на мечу постигао Карим Бензема на асистенцију Луке Модрића у 23. минуту.

У 30. минуту је Валенсији поништен гол после одлуке ВАР-а, али само пет минута касније стигло је изједначење послије првог пенала Карлоса Солера.

Преокрет се десио у 43. минуту када је сопствену мрежу затресао Рафаел Варан.

Мадриђани су више нападали, имали већи посјед лопте и више шутева, али је све то било узалуд – гола није било, а услиједила су још два једанаестерца.

Солер је реализовао оба, први у 54. минуту, а други у 63. минуту.

Двадесеттрогодишњи шпански нападач је постао први играч у 21. вијеку који је постигао три пенала у једном мечу ЛаЛиге. Такође, ово је први пут у историји лиге да су против "краљевског клуба" свирана три једанаестерца.