Кошаркаши Црвене Звезде изгубили од Барселоне

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од Барселоне са 72:60 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15), у утакмици 21. кола Евролиге.

Кошарка 22.01.2021 | 21:45

Најефикаснији у екипи Звезде био је Огњен Добрић са 11 поена, Џордан Лојд постигао је девет, Кори Волден осам, а Дејан Давидовац седам поена уз четири скока. Џони О'Брајант додао је шест поена и осам скокова, а са шест поена утакмицу је завршио и Кино Колом.

Барселону су предводили Кори Хигинс са 14 поена, Пјер Ориола са 12 поена и седам скокова и Роландс Симитс са 11 поена. Ник Калатес постигао је 10 поена и имао је пет асистенција, а Никола Миротић шест поена уз осам скокова.

Барселона је добро почела утакмицу, у првој четвртини стекла је и 13 поена предности (21:8). Шпански тим је предност одржавао и у другој четвртини, а Звезда је у завршници успела да се примакне на три поена заостатка 30:33, поенима Џордана Лојда.

Шпански тим је у другом полувремену заиграо боље и вратио је двоцифрену предност, која је у једном тренутку износила и 14 разлике, 57:43.

Барселона је искористила лошу игру Звезде и у последњој деоници и како је меч одмицао увећавала је предност, која је била и 21 поен, 66:45. Црвено-бели су до краја успели да смање заостатак, али су претрпели 14. пораз у такмичењу.

Црвена звезда је у сарадњи са организацијом "Срби за Србе" уочи утакмице поклонила Миротићу икону, за хуманитарни рад.

После 21 кола у Евролиги Звезда је 16. на табели са седам победа и 14 пораза. Барселона је прва на табели са 15 победа и шест пораза.

У следећем колу 26. јануара Звезда ће у Истанбулу играти против Ефеса, а Барселона ће дочекати Зенит из Санкт Петербурга.