Ђоковић послије преокрета савладао Зверева

Новак Ђоковић победио је Александра Зверева после преокрета са 2-1 у сетовима (6:7, 6:2, 7:5).

Тенис 05.02.2021 | 07:33

Најбољи тенисер света је тако изједначио резултат у мечу Србије и Немачке на 1-1, што значи да ће дубл одлучивати о путнику у полуфинале АТП купа.

Била је ово веома исцрпљујућа борба, али је Новак успео да сачека своју шансу, упркос сјајни сервисима ривала.

Први сет је био веома изједначен, а играчи на ритерну готово да нису имали никаквих шанси.

Брејк лопти није било ни на видику – Новак је био нешто бољи у разменама, а Саша, када се ради о сервисима.

Овај период једноставно је морао да буде решен у тај-брејку.

Њега је боље отворио Ђоковић, који је направио први мини-брејк. Али, ту је напросто стао.

Направио је две грешке из форхенда, добар моментум је искористио Немац, стигао до четири везане сет лопте. Другу је искористио и након 56 минута игре повео са 1-0 у сетовима.

Почетак другог био је идентичан као и читав први сет – сервери су били неумољиви.

Ипак, Новак је у петом гему стигао до брејк лопте, након дупле грешке Зверева. Уследио је добро познати ритерн српског тенисера и први брејк на мечу.

Потврдио га је у наредном гему, да би у седмом направио још један – сјајним лобом. Други сет је окончао фуриозно и решио га у своју корист, 6:2.

У одлучујућем је много више претио Новак, али фалила је брејк лопта, све до деветог гема.

Искористио ју је одмахи чинило се да ће то бити довољно за меч.

Ипак, Зверев је одговорио у последњем тренутку, направио рибрејк, али у наредном гему поново попустио.

Новак ову другу шансу није пропустио, потврдио је брејк и то је значило добијен меч.