Звезда у финалу АБА лиге, Игокеа немоћна у одлучујућем мечу

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге. Они су у трећој и одлучујућој утакмици полуфиналне плеј-оф серије савладали Игокеу у дворани "Александар Николић" резултатом 76:63.

Кошарка 11.05.2021 | 22:55

У борби за шампионски прстен и пласман у Евролигу црвено-бијели ће играти против подгоричке Будућности, уз предност домаћег терена.

Први меч финала на програму је 16. маја, други већ два дана касније, а трећи 21. маја у Подгорици.

Евентуални четврти и пети меч биће одиграни 24. и 28. маја.

Звезда је вечерашњи сусрет отворила на фантастичан начин, уз примјетне корекције у игри и адаптације на физички снажну игру Игокее.

Силовиту прву четвртину обиљежио је центар Лендри Ноко који је постигао 11 од 24 поена Звезде.

Играли су домаћи френетичну одбрану, сваки пут на ивици прекршаја и то је резултирало брзим стварањем двоцифрене разлике.

Она је додатно нарасла у другој четвртини уз озбиљне потешкоће Игокее да чак и погоди слободно бацање у тим моментима.

Било је и неколико техничких грешака гостију, а све то је Звезда кажњавала и у појединим моментима долазила чак до +18.

Ипак, спустила је Игокеа на -13 на полувремену (48:35), а друго полувријеме отворила серијом 9:0 и то тако што је београдски тим оставила без поена у првих три и по минута.

Тим Драгана Бајића је успио да се приближи до четири поена заостатка (48:44) и потом је имала неколико посједа и шутева за потпуни повратак. Али, Звезда је успела да одбије све те налете.

У посљедњих 10 минута се ушло резултатом 57:51, а онда на сцену ступа Дејан Давидовац.

Погађао је тројке, скакао под оба обруча, играо фантастичну одбрану и сјајним минијатурама је у потпуности преломио утакмицу.

Очас посла је донио Звезди максималних +18, а онда је одвео и на +21.

Повратка за Игокеу више није било, те су остали на само два поена у посљедњој четвртини.