Ђоковић савладао Сандгрена и пласирао се у друго коло

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић савладао је Американца Тениса Сандгрена у првом колу Ролан Гароса.

Спорт 01.06.2021 | 23:28

Српски играч је до тријумфа дошао максималним резултатом, 6:2, 6:4, 6:2 после једног часа и 58 минута игре.

У наредној рунди, у четвртак, играће против Уругвајца Пабла Куеваса, који је био бољи од Француза Луке Пуја.

Новак није боље могао да започне први меч на турниру – направио је брејк, искористивши прву шансу која му се указала.

Солидан је био Сандгрен у тим моментима, али недовољно, пошто је Ђоковић у седмом гему стигао до дуплог брејка, који није испуштао, па је после тачно пола сата игре повео у ово дуелу.

Други сет је био нешто напорнији за српског играча, али је и њега стартовао тако што је одузео сервис ривалу.

Већ у наредном се суочавао са првим брејк лоптама за ривала. Имао их је Американац три заредом, али узалуд.

Новака су у тим тренуцима нервирале линије које је Сандгрен чистио. Међутим, оне га нису спутале да и у шестом гему спаси још три брејк лопте.

До краја сета Новак више није упадао у проблеме, а решио га је у своју корист после 48 минута игре.

Мало је фалило да Ђоковић и трећи сет започне брејком, међутим, Сандгрен је спасао две. Ипак, то му није пошло за руком у трећем гему, када је Новак направио кључни брејк.

Стекао је предност, коју је касније успео да увећа још једним брејком. У седмом гему, на сервису ривала, Новак није искористио меч лопту, али зато јесте у наредном, када је рутински привео меч крају.

Ово је била четврта Ђоковићева победа над Сандгреном у исто толико међусобних дуела.