Кошаркашице Србије декласирале Грчку резултатом 85:51

Кошаркашице Србије оствариле су други тријумф на Европском првенству у Шпанији пошто су биле боље од селекције Грчке резултатом 85:51.

Кошарка 18.06.2021 | 14:12

Изабранице Марине Маљковић су морале на терен само 15-ак сати после веома напорног сусрета са Италијом и победе у продужетку (86:81).

Зато им сада следи дан паузе, па ће у недељу од 12 сати затворити учешће у групи Б дуелом против репрезентације Црне Горе.

Биће то борба за прво место у групи и директан пролаз у четвртфинале континенталног шампионата.

Када је реч о мечу против Грчке, није ту било никакве неизвесности. Србија је кренула серијом 9:0 у првих 100 секунди и већ тада је било јасно и ком смеру ће ићи ова утакмица.

Грчка више ниједном није пришла ни близу Србији, а разлика је расла из минута у минут. Једноставно, разлика у квалитету не била више него очигледна.

Српкиње су играле веома агресивну одбрану, са зонским пресингом који је често доносио веома лаке поене у контри.

Одлично је радио и шут, а када није, ту је увек био скок у нападу да обезбеди нови посед и нове поене. Гркиње нису имале никакво решење.

О томе довољно говори да су Грчкој дозволиле само три постигнута поена у другој четвртини.

Тако је већ до краја првог полувремена разлика била +24 (40:16), а велика серија се наставила и експресно је у трећој деоници било чак +37 (53:16).

Али у последњој четвртини није било спуштања папучице са гаса и поново смо гледали кошаркашку клинику Србије.

До краја су стигле до максималних +40 (80:40) и иду заслужено на дан паузе пред наставак првенства.

Најефикаснија је била Александра Црвендакић са 13 поена, Дајана Бутулија је имала 11 поена и осам скокова, а Ивон Андерсон девет поена, три скока и две асистенције.

У пораженом саставу једина двоцифрена била је Артемис Спаноу са 10 постигнутих поена.

(Б92)

Потом су наше девојке мало попустиле у одбрани и дозволиле нешто више поена Грчкој, те је разлика на кратко пала.