Црвено-бели у крцатом Пиониру побиједили Партизан

У првом дербију ове сезоне, Црвена звезда је као домаћин у дворани Пионир победила Партизан резултатом 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16) у 8. колу АБА лиге.

Кошарка 14.11.2021 | 21:03

Пред препуним трибинама црвено-бели су одличном одбраном обезбедили седму победу у сезони, док су црно-бели забележили први пораз у регионалном такмичењу.

Лука Митровић је предводио црвено-беле фантастичном партијом у којој је постигао 16 поена, уз седам скокова и две асистенције. Митровић је меч завршио са индексом корисности од 22, а подршку је имао у виду Николе Калинића (14 поена, три скока, пет асистенција) и Огњена Добрића (15 поена, шест скокова и три асистенције).

Напето је било на паркету, али и на трибинама. Утакмица је почела серијом прекида због убацивања на терен папира које су навијачи Црвене звезде користили за кореографију, али и због скандирања и вређања Жељка Обрадовића, тренера црно-белих, који је водио први вечити дерби откако се вратио у Партизан.

После првих 10 минута на семафору је писало 15:8, а домаћин је на полувреме отишао уз 11 поена предности - 32:21.

Наставак је донео прави ролер костер на терену, јер је Звезда прво стигла до, у том тренутку максималних 17 поена предности, а онда, када је деловало да су кошаркаши Партизана грогирани, експресно су се вратили у меч.

Ален Смаилагић је у том тренутку водио црно-беле сјајном игром и борбом на обе стране терена, а Партизан је, захваљујући серији 15:3, у последњих 10 минута ушао са пет поена заостатка - 45:40.

Ипак, тада је уследио велики пад, Звезда је одиграла одличну четврту четвртину у којој је серијом тројки Калинића, Добрића и Лазића повратила потпуну контролу и до краја успела да заврши посао без проблема.

У екипи Партизана, Смаилагић је имао 15 поена, уз девет скокова, а Мадар је додао 14 поена.

(Курир Фото:Старспорт)