Партизан славио у Лакташима

Кошаркаши Партизана савладали су Игокеу у Лакташима резултатом 70:68, у оквиру 10. кола АБА лиге.

Кошарка 04.12.2021 | 21:28

Изабраници Жељка Обрадовића избегли су други пораз у регионалном шампионату, вративши се са двоцифреног заостатка у финишу дуела.

Имала је Игокеа предност од 14 поена у трећем кварталу, али и +10 на неколико минута до краја – узалуд.

Партизан је надокнадио тај минус за само два минута и у последњи минут ушло се потпуно изједначено.

Имали су црно-бели напад за победу, коју је фаулом пресекао Јошило, а сигуран са линије слободних бацања био је Урош Трифуновић.

Игокеа је имала све у својим рукама на 14 секунди до краја, али и заостатак од -2, који нису успели да надокнаде. Волер је прво промашио тројку, а онда и двојку.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Смаилагић са 15 поена. Пратио га је Ледеј са 14, 12 је убацио Трифуновић.

Код Игокее су најбољи били Стивенс и Волер са по 18, док је 11 постигао Јошило.

(Б92 Фото: Игокеа м:тел/Никола Вуруна/АБА)