Убедљив тријумф фудбалера Србије против Словеније

- Фудбалска репрезентација Србије савладала је вечерас Словенију 4:1 (1:1) у другом колу Лиге нација.

Фудбал 05.06.2022 | 22:43

Пред опет "само" 10.000 навијача на стадиону "Рајко Митић" голове су постигли Александар Митровић у 24, што је његов 45. гол за репрезентацију, Сергеј Милинковић-Савић у 56, Лука Јовић у 85. и Немања Радоњић у 90+2 минуту, док је стрелац за Словенију био Петар Стојановић у 30. минуту.

Србија је уписала прве бодове у групи, након што је претходно поражена од Норвешке, а уједно и остварила прву победу против Словеније у седмом међусобном дуелу.

Селектор Драган Стојковић направио је чак осам измена у стартних 11 у односу на Норвешку, а дебитовали су Ерхан Машовић и Ðорђе Јовановић.

У другом мечу групе Норвешка је у Стокхолму савладала Шведску 2:1, а оба гола за Норвежане постигао је Ерлинг Халанд.

Србија у четвртак гостује Шведској, а у недељу следи дуел са Словенцима у Љубљани.

(Тањуг Фото: Старспорт)