Звезда савладала Пјуник пред пуном Мараканом

Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас јерменски Пјуник 5:0 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Спорт 03.08.2022 | 22:58

У фантастичном амбијенту на стадиону Рајко Митићх, пред 40.456 гледалаца, блистао је Осман Букари са три гола, у 29, 44. и 71. минуту, од чега је први ремек дело и асистенцијом Кинсу Кангви у 33. минуту.

Какву је партију пружио репрезентативац Гане, који је недавно стигао из Гента, најбоље сведоче овације навијача када је напустио терен.

Пети гол постигао је млади Стефан Митровић у 78. минуту, непосредно након што је заменио Мирка Иванића.

Звезда је меч завршила са 10 играча јер је Милан Родић добио два жута картона, практично за минут, у самом финишу меча.

Реванш се игра 9. августа у Јеревану, али је већ сада извесно да ће Звезда у плеј-оф за елитно такмичење, као и да ће јој ривал бити Макаби из Хаифе, који је такође убедљиво са 4:0 савладао Аполон из Лимасола.