Недостижна Лига Европе: Партизан испао од АЕК-а

Фудбалери Партизана неће играти у Лиги Европе ове сезоне, пошто су на свом терену одиграли 2:2 са кипарским АЕК-ом у реванш мечу трећег кола квалификација. Партизан ће играти у плеј-офу за Лигу конференције, где ће играти против малтешког Хамруна.

Фудбал 12.08.2022 | 06:30

Партизан пред својим навијачима није успео да победи АЕК или, барем, анулира предност противника из првог меча, па ове сезоне неће играти у Лиги Европе.

Дијабате је проиграо Рикарда, који је истрчао пред голмана гостију и рутински сместио лопту у мрежу у 24. минуту.

Није било превише узбуђења до краја првог дела игре, а у наставку су гости брзо дошли до изједначења.

Играо се 51. минут када је по левој страни пробио Ђирчо, послао оштру лопту пред гол, а лопта је закачила Светозара Марковића и завршила у голу.

Међутим, није дуго Партизан чекао на други гол, већ је одговорио после три минута испробаним рецептом.

Дијабате је савршено центрирао, а Рикардо главом донео нову предност Партизану.

Али, ни гости нису поклекли, па су узвратили ударац у идентичном временском интервалу - после три минута.

Фараж је кренуо у соло продор, нанизао неколико противничких играча, а онда прелепим голом изједначио на 2:2.

Мениг је био најближи голу у 76. минуту, када је погодио оквир гола, па је сан о Лиги Европе остао на стативи гола у Хумској.

Партизан ће морати да се задовољи борбом за групну фазу Лиге конференције, а црно-бели ће играти против малтешког Хамруна, који је у двомечу избацио Левски.