Кошаркашице Србије срушиле изузетно јаку Фрнцуску

Женска сениорска репрезентација Србије, у петом колу Б групе прве фазе Светског првенства у Сиднеју, победила је изузетно јаку Француску и са скором 3-2 иде у елеминациону рунду.

Кошарка 27.09.2022 | 11:30

Наш тим је и пре ове утакмице обезбедио пласман у четвртфинале, за које ће се жреб обавити касније, после последње утакмице дана Аустралија – Јапан, а потенцијални ривали су два првопласирана тима из А групе - САД и Кина.

Уводни минути меча протекли су у прилично изједначеној игри, да би Србија у 5. минуту после поена Ногић и Раце повела са резултатом 11:6. Три минута касније, сјајна Андерсон је везала чак девет поена, тројку, две двојке и два пенала, и донела нашем тиму резултат 24:10. Францускиње су одговориле мини-серијом 7:0, па је на крају прве деонице било 24:17.