Фудбалери Ирана у завршници меча шокирали Велс

Фудбалери Ирана славили су над Велсом са 2:0 (0:0) у 2. колу Групе Б Светског првенства у Катару.

Фудбал 25.11.2022 | 13:11

Оба гола пала су у надоканди времена, а постигли су их Чешми у 98. и Резајан у 101. минуту!

Иран је већим дијелом меча био боља репрезентација и заслужено је остварио тријуф. У првом дијелу је постигао и гол који је оправдано поништен због недозвољене позиције Голизадеа.

У наставку је Иран био близу гола када је у 51.минути два пута погодио стативу. У контри је прво запријетио Азмун,  а затим је оквир гола уздрмао и Голизадеа.

Голман Велса Хенеси је оправдано искључен а онда је у судијској надокнади Чесми сјајним ударцем затресао мрежу и донио огромно славље. Онда је услиједила нова контра и други гол за Иран који је поставио Резаин.

У трећем колу Иран игра против САД, а Велс чека Енглеску.