Кошаркаши Црвене звезде изгубили од екипе Жалигириса

- Кошаркаши Црвене звезде изгубили су данас на гостовању од екипе Жалгириса 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 21:10) у оквиру 20. кола Евролиге.

Кошарка 20.01.2023 | 21:53

Најефикаснији у домаћој екипи били су Едгарас Улановас са 13 поена и пет скокова, док је Роландс Смитс додао 10 поена.

У екипи Црвене звезде истакли су се Филип Петрушев са 16 постигнутих поена и Немања Недовић који је додао 11 поена.

Домаћа екипа је боље отворила утакмицу и са серијом лаких поена дошла до резултата 18:9. Недовић је својом енергијом и поенима смањио разлику пред одмор између две четвртине. У другој четвртини Жалгирис је наставио истим ритмом и имао и +12 у једном тренутку.

"Пожар" су угасили Бентил и Холанд са погођеним тројкама, па је домаћа екипиа имала плус осам на полувремену.

Трећу деоницу кошаркаши Црвене звезде су одиграли тотално другачије у односу на прво полувреме. Итакао се Петрушев, поготово у одбрани.

Црвена звезда је трећу четвртину добила 26:12 и тако преузела вођство. Последњих десет минута донело је борбу за сваки кош обе екипе.

Гостујући кошаркаши су више од три минута били без коша, што је Жалгирис искористио и истопио заостатак. Утакмицу је одлучила серија домаћих кошаркаша од 13-0 и тако су дошли до резултата 70:64 пола минута пре краја.

Жалгирис је тренутно на петој позицији са 12 поена и осам пораза, док је Црвене звезда на 10. позицији са десет победа и исто толико пораза.

У наредном колу Евролиге Црвене звезда дочекује Партизан, док Жалгирис гостује екипи Панатинаикоса.

(Тањуг Фото: Тањуг)