Црвена звезда поражена од Цибоне у 20. колу АБА лиге

- Кошаркаши Цибоне победили су данас у Загребу екипу Црвене звезде резултатом 85:81 (22:24, 17:16, 22:27, 24:14) у мечу 20. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 05.03.2023 | 18:35

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Филип Петрушев са 15 поена, док је Лука Вилдоза додао 14. Немања Недовић је постигао 13, а Факундо Кампацо и Огњен Добић су убацили по 12 поена. Код домаћих најбољи је био Борна Капуста са 24 поена, док је Крешимир Радовчић убацио 17.

"Црвено-бели" су други на табели са скором од 17 победа и два пораза. Звезда има и меч мање. Цибона је забележила осам победа и 12 пораза.

Кошаркаши Црвене звезде ће у наредном колу АБА лиге гостовати Партизану, док ће Цибона дочекати Будућност.

Екипе су се смењивале у вођству у већем делу прве четвртине. Цибона је у деветом минуту имала највеће вођство од 22:16, али је Црвена звезда серијом 8:0 прву четвртину решила у своју корист 24:22. "Црвено-бели" су у 15. минуту повели 37:29, а домаћи кошаркаши су серијом од 10:0 преокренули на 39:37. Црвена звезда је тројком Кампаца добила прво полувреме 40:39.

Гостујући кошаркаши су водили у већем делу треће четвртине, а Звезда је највећу предност имала у 25. минуту када је било 53:46. Трећа четвртина завршена је вођством гостију од 67:61.

"Црвено-бели" су повели 70:61 на старту последњег дела меча. Кошаркаши Цибоне су потом заиграли ангажованије, а на два минута и 26 секунди пре краја домаћи су повели 78:73. Домаћи су на око 70 секунди пре краја стигли до 81:75. Звезда је смањила на 81:80. Кошаркаши Цибоне су на крају у неизвесној пенал завршници успели да стигну до победе. Црвена звезда је забележила тек други пораз ове сезоне у АБА лиги.

(Тањуг) Фото: Тањуг