Звезда срушила шампиона, вратила се у трку за Топ 8

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у 27. колу Евролиге на свом терену актуелног шампиона, екипу Ефеса резултатом 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8).

Спорт 08.03.2023 | 22:38

Црвенп-бели су уписали 12. победу и остали у трци за Топ 8. Ефес има победу више и утакмицу мање.

Кампацо је постигао 22 поена, Добрић 15, а Митровић и Бентил по 10.

У гостујућој екипи Жижић је постигао 16 поена, Бубуа 15, а Клајбурн и Мбаје по 12. Ефес је играо без Васе Мицића и Шејна Ларкина.

Меч у Пиониру обележили су Факундо Кампацо и Ергин Атаман.

Аргентинац је на сјајан начин предводио свој тим, који је нервозно почео меч. Постигао је 22 поена, уз 5 асистенција.

Тренер Ефеса Ергин Атаман био је током целог тога меча видно нервозан, често је гестикулирао према судијама, а зарадио је и две техничке грешке, самим тим и искључење.

Атаман је по завршетку друге четвртине јурио судије на путу ка свлачионици, а затим је почетком последње четвртине протествовао због тога што је Кампацо играо раскрвављен.

Управо у тим моментима Звезда је правила одлучујућу разлику и на крају стигла до велике победе.

Наредно коло је већ за два дана. Црвена звезда гостује Панатинаикосу, а Ефес дочекује Макаби.