Невиђени пораз Звезде, изгубили шансу за Топ 8

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у утакмици 28. кола Евролиге од Панатинаикоса у Атини резултатом 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11).

Спорт 10.03.2023 | 22:24

Црвено-бели су овим поразом шансе за Топ 8 свели на минимум минимума јер сада имају 12 победа и 16 пораза и три победе мање од осмог места. Панатинаикос је добио девету утакмицу у Евролиги.

Петрушев и Недовић су постигли по 12 поена, Добрић осам, а Вилдоза 7.

Ово је била најгора утакмица Факунда Кампаца у Звезди. Упутио је само два шута ка кошу и оба је промашио. Имао је по четири асистенције и изгубљене лопте и минус индекс корисности.

У домаћем тиму Папајанис је постигао 17 поена, Вилијамс 13, а Томас 11.

Била је ово утакмица са два лица Црвене звезде. Ивановић је тројком у 21. минуту донео Звезди плус 16 (45:29) и чинило се да ће Звезда лагано, као што је то било у првих 20 минута, привести меч крају.

Истих 16 поена вишка Звезда је имала и у 25. минуту када је Петрушев био прецизан за 53:37.

Међутим, средином четвртине је настао велики преокрет. Панатинаикос је направио серију 22:2. Звезда пуних 10 минута није постигла кош из игре, па је домаћи тим прешао у вођство и на крају забележио и убедљив тријумф.

Панатинаикос је први пут повео у 31. минуту и до краја чврсто држао предност.

Црвена звезда у наредном колу гостује Барселони, а пре тога у понедељак гостује Партизану у АБА лиги.

(Курир) Фото:Старспорт