Партизан поражен од Реала и остао без Ф4 Евролиге

- Кошаркаши Партизана нису успели да се пласирају на Фајнал фор Евролиге, пошто су вечерас у Мадриду поражени од Реала резултатом 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) у петом мечу четвртфинала плеј-офа најквалитетнијег европског клупског такмичења.

Кошарка 10.05.2023 | 23:49

Реал је до Ф4 стигао серијом 3:2 у победама иако је мадридски клуб губио 2:0. Кошаркаши Реала ће у полуфиналу Ф4, који је на програму од 19. до 21. маја у Каунасу, играти са Барселоном. У другом полуфиналу састаће се Монако и Олимпијакос.

Партизан је пропустио велику прилику да избори пласман на Ф4, пошто је почетком другог полувремена имао и 18 поена предности (59:41), али је серијом грешака и лоших решења у нападу дозволио Реалу да преокрене резултат и да стигне до победе.

Најефикаснији у вечерашњем мечу у екипи Партизана био је Кевин Пантер са 28 поена, док је Данте Ексум додао 16. Матијас Лесор је убацио 13, а Јанис Папапетру 10 поена. У екипи Реала најбољи је био Џанан Муса са 20 поена, док је Серхио Родригез убацио 19. Марио Хезона је постигао 13, а Валтер Таварес 12 поена.

Партизан је добро отворио меч и постигао је прве поене на утакмици преко Алана Смаилагића, а "црно-бели" су у првих пет минута одржавали предност од два до четири поена. Играло се потом поен за поен, а гости су прву четвртину решили у своју корист резултатом 23:22.

Партизан је у 12. минуту тројком Пантера стигао до вођства од 32:25, а потом је Лесор закуцао за 34:25. Реал је затим казнио промашаје гостујућих кошаркаша и смањио на 34:30. Џејмс Нанели је потом тројком прекинуо серију домаћег тима, а онда је погодио и једно слободно бацање после техничке грешке, коју је добио тренер Реала Ћус Матео. Гости су у 17. минуту дошли до двоцифрене предности (42:31).

Партизан је серијом тројки повео 53:39, а прво полувреме је завршено вођством гостију 55:39.

Партизан је у 22. минуту повео 59:41, али је Реал серијом 10:2 у 25. минуту смањо на 61:51. Уследила је серија тројки оба тима, а гости су у 27. минуту стекли 16 поена предности (72:56). Реал је на 44 секунди пре краја треће четвртине спустио вођство гостију на 75:66. "Црно-бели" су у последњу четвртину ушли са предношћу од седам поена 76:69.

Реал је у 32. минуту смањио вођство Партизана на 78:74, а онда је су домаћи у 34. минуту изједначили на 81:81. У тим тренуцима разиграо се Серхио Љуљ, који је донео предност свом тиму - 88:83. Реал је кажњавао све грешке играча Партизана, а домаћи су 130 секунди пре краја имали вођство од 97:88. "Црно-бели" су серијом 6:0 смањили на 97:94, али је Пантер потом промашио тројку за изједначење 25 секунди пре краја.

Реал је успео да сачува предност и да дође до победе и пласман на Ф4 Евролиге.