Кошаркаши Партизана поражени од Реала у паклу Арене

Кошаркаши Партизана поражени су од Реала резултатом 88:76 у мечу 31. кола Евролиге.

Спорт 21.03.2024 | 22:27

Партизан сад има скор 14-17 и налази се на 11. позицији, испод црте за плеј-ин, а Реал 25-6 и обезбедио је прво место после регуларног тока сезоне.

Прва четвртина је била изузетно неефикасна и окончана је нерешено - 13:13.

Током друге деонице Партизан је имао плус пет (28:23), али се на полувреме отишло предношћу Реала - 33:31.

Партизан је водио 54:52 четири  минута пре краја треће деонице, али је уследила серија гостију 16:0 којом је и преломљена утакмица,
Реал више није испуштао двоцифрену предност.

Најефикаснији у Партизану био је Френк Камински са 19 поена, Џејмс Нанели и Кевин Пантер дали су по 16, а Алекса Аврамовић 10.
Реал је предводио Марио Хезоња са 25 поена.

У следећем колу, наредног четвртка, Партизан дочекује Олимпијакос, док ће Реал бити домаћин Црвеној звезди.