Звезда након шест пораза коначно уписала побједу

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Виртус резултатом 94:79 у утакмици 31. кола Евролиге.

Спорт 22.03.2024 | 21:08

Звезда сада има скор 11- 20, а Виртус 17- 14.

Гледали смо изједначено прво полувреме, екипе су смењивале у вођству.

Код Виртуса је доминирао Торнике Шенгелија , за кога Звездини центри нису имали решења.

Превагу корист Звезде направио је Милош Теодосић који је са пар фантастичних асистенција и тројком за крај првог полувремена донео црвено-белима +6 48:42.

Звезда је захваљујући Недовићу дошла до + 10 у трећој деоници, али су се гости преко незадрживог Шенгелије експресно вратили.

Ипак добром одбраном Звезда је вратила предност и пред последњих 10 минута стекла + 9 74:65.

Велика борба виђена је у последњој деоници. Звезда се мучила у нападу, али је добром одбраном ипак сачувала предност и забележила победу после шест узастопних пораза у елитном такмичењу.

Најбољи у редовима црвено-белих били су Немања Недовић и Милош Теодосић.