Власт народу хвата муштулук да ће бити још и горе
Са овом власти нешто озбиљно није у реду. Умјесто да реагују на раст цијена они данас хватају муштулук народу да ће бити још и горе.
Република Српска 25.06.2026 | 13:30
Овако је Милош Станишић, предсједник бијељинског одбора Покрета Сигурна Српска, реаговао на најаве министра трговине и туризма Неда Пуховца о новим поскупљењима и упозорењу да ће грађани тек осјетити посљедице кризе, без обзира на то што се ситуација на Блиском истоку смирује.
„Испада да је улога државе да гледа како цијене расту, а онда да нам брже-боље јавља: народе, спремите се, биће и горе. Ако је то политика, онда нешто озбиљно није у реду. Држава и институције постоје да предвиде проблем, реагују на вријеме и да заштите своје људе када дођу тешка времена. Ово како они данас третирају народ је - катастрофа“, поручио је Станишић.
Он је нагласио да народ не бира власт да би га навикавала на тежак живот.
„Народ не бира власт да му каже: снађите се. Народ бира власт да стане између њега и кризе. Да смањи удар на породице, помогне домаћој производњи и да олакша живот људима. Код нас, нажалост, свака криза заврши исто -народ стеже каиш, а власт тражи ново оправдање“, рекао је Станишић.
Он је додао да грађани с правом постављају питање чему служе институције ако се све препусти тржишту.
„Ако ће тржиште све само да регулише, ако ће грађани сами подносити терет сваког поскупљења, ако ће се свако сналазити како зна и умије - онда нам институције не требају. Република Српска је превише важна да би је водили овако неодговорни људи. Народ није бирао власт да му јавља да ће бити горе, него да се потруди да буде боље“, закључио је Станишић.
(БН) Фото: ПСС

Коментари / 4
Оставите коментарПриједорчанин М.
25.06.2026 13:46Браво Станишићу,властодршцима си казао све тачно и у брк,таква власт нам не треба,значи да планирају све по старом,а ви народе дурај те док вас хандримо,да не кажем другачије и вулгарно...
ОДГОВОРИТЕБице горе
25.06.2026 13:54Па бице горе. У каквом стању су нам болнице, сколе ? Видите ли ви иста осум свог луксуза у којем зивите ? Ако додје на власт ова твоја педерцина бице и горе него за вријеме Додика…
ОДГОВОРИТЕГиле
25.06.2026 14:42Само нам још ти фалиш
ОДГОВОРИТЕСИЗОФРЕНИЈА
25.06.2026 14:50РЕПУБЛИКА СРПСКА ЈЕ СТВОРЕНА РАДИ ПЉЦКЕ А НЕ РАДИ НАЦИЈЕ. ЗАЛИ БОЗЕ НАЈБОЉИХ ЊЕНИХ СИНОВА. А АКО СЕ НЕКОМЕ НЕ СВИДЈА ИМА ПОЗДРАВ ОД БОРЦА ИЗ РОВА ГАРАНТНО.
ОДГОВОРИТЕ