Заједно у октобру послаћемо ненародну власт у прошлост
- Српска демократска странка, за разлику од свих других политичких партија, своје одлуке доноси демократски. Ви имате у СНСД-у гдје им се издиктирају листе и они кажу: „Такве су“, од стране једног човјека. Ми своје одлуке доносимо на органима, гдје смо у јуну прошле године, на органима, донијели одлуку да ће СДС имати кандидате за обје инокосне функције.
Република Српска 06.07.2026 | 14:27
Ово је рекао шеф посланичког клуба СДС у НСРС Огњен Бодирога, коментаришући кандидате опозиције за предсједника РС и српског члана у Предсједништву БиХ Бранка Бланушу и Маринка Божовића.
"Ради се о два кандидата беспријекорних биографија. Професор Блануша је све оно што је супротно систему. То је човјек који је образован и који је ушао у политику када се доказао у својој струци, бивши декан. С друге стране имате господина Божовића, који никада није изгубио од СНСД-а, човјека који је два пута био одборник, па је био у локалној скупштини, па је био одборник у Скупштини града. Затим је био посланик у Народној скупштини РС, затим је у три мандата начелник општине, а на задњим изборима побиједио је свог противкандидата, господина Вујчића, који је посланик у Представничком дому, са рекордном разликом", казао је Бодирога.
Што се тиче наших листа, каже Бодирога, ради се о људима који су доказани борци против овог режима.
"Видјећете послије ових избора какав ће резултат СДС-а бити. Захваљујем се господину Станивуковићу и читавом покрету, и госпођи Јелени Тривић и Народном фронту, који су хтјели, на челу са господином Бланушом, постићи договор и ујединити све што је против овог режима", казао је Божовић, наглашавајући да заједно у октобру могу ненародну власт послати у прошлост.
(БН) Фото: БН

Коментари / 2
Оставите коментарАна
06.07.2026 15:17Додик се једино пласи јаког СДС.Није требало оволико зле крви убацивати у опозицију.Сви требају схватити да функција има за све ал се мора побиједити.
ОДГОВОРИТЕНада
06.07.2026 15:23И просли пут смо се надали али ниста .маса маса народа је купљено . Вољела би али нисам сигурна
ОДГОВОРИТЕ